דאצ'יה דאסטר אוטומטי – השקה מקומית

מאת: אורון טל, 10/05/2017
דאצ'יה פותחת רבעון עם בשורה צרכנית משמעותית בשוק המקומי: כביש-שטח אוטומטי במחיר הנמוך בארץ

דאצ'יה דאסטר אוטומטי

מה הסיפור?
את דאצ'יה דאסטר אנחנו מכירים בארץ כבר מאז שנת 2014. זוהי דאצ'יה שאנחנו אוהבים. רכב קשוח (יחסית לכביש-שטח רך), בסיסי עם אופי, שמגיע במחיר אטרקטיבי (בעיקר בגרסת הטורבו-בנזין 4X4). אבל דאצ'יה דאסטר איננו רכב חדש בעולם, ובעצם מיוצר מאז שנת 2009 כמעט ללא שינויים. מה שמאפשר גם מחיר נמוך, זמינות חלפים טובה ועלויות תחזוקה נוחות. רק שעד היום לא הייתה זמינה בישראל גרסה אוטומטית, מה שגרם לו קצת לפספס את השוק הישראלי. זה שמעדיף בפקקים לא להתעסק עם המצמד וידית ההילוכים.
עכשיו המצב עומד להשתנות.

דאצ'יה דאסטר אוטומטי - מחיר

מה החידוש?
גיר אוטומט. כן, שתי מילים שמסכמות את הרוב. כי יש גם את סוגיית המחיר, אליה נגיע בפסקה האחרונה. דאצ'יה דאסטר מגיע כעת עם אפשרות לתיבה אוטומטית רובוטית כפולת מצמד בת 6 הילוכים. בשלב זה רק עם מנוע הטורבו-דיזל החזק והמוכר, בנפח 1.5 ליטר עם 109 כ"ס. התיבה החדשה לא מגיעה עם האפשרות להנעה כפולה (4X4). מצד שני, תיבות רובוטית, ובכללן כפולות מצמד, מעולם לא הצטיינו בנהיגת שטח. אבל זה לא משנה, כי סוף סוף הדאסטר מגיע ארצה במפרט שיכול לקסום גם ללקוח הקרוסאוברים הממוצע. זה שלא מתכוון לטחון סלעים, ומעדיף נהיגה רגועה וחסכונית ביום יום, עם אפשרות לטיולי שבילים קלים בסופ"שים. עבורו, עם נתון צריכת דלק משולבת של 22.2 ק"מ לליטר (נתון יצרן), ומרווח גחון של כ-21 ס"מ, הרכב מתאים בול.

דאצ'יה דאסטר גיר אוטומט

מה בתפריט?
דאצ'יה דאסטר אוטומט מגיע ארצה בשני מפרטים: גרסת לוריאט עם מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך מגע 7 אינץ' נשלטת מההגה ודיבורית בלוטות', חלונות חשמליים, מראות חשמליות, פנסי ערפל, מסילות גג להעמסת מטען.
גרסת Prestige מגיעה בתוספת בקרת שיוט, מערכת ניווט Media NAV ומצלמת רוורס, חישוקי אלומיניום 16 אינץ' וחלונות כהים מאחור.

דאצ'יה דאסטר אוטומט - מחיר

שוברת את השוק?
הבשורה הצרכנית הגדולה היא במחיר: גרסת הלוריאט תעלה לכם 99,900 שקלים, ואילו גרסת ה-Prestige תעלה לכם 107,490 שקלים. בשלב זה אין גרסת בנזין אוטומטית ברקע, וגם לא ידוע על כוונה לשלב את התיבה כפולת המצמדים בשאר דגמי החברה בטווח הקרוב.
עם זאת, ניתן לבשר על פתיחת סניף שלישי של החברה בבאר שבע, כך שדאצ'יה ישראל משלימה פריסת מכירה על 3 אזורים: במרכז (פ"ת), בצפון (נשר) ובדרום (כאמור באר-שבע). בכוונת היבואן להיכנס תוך מספר שנים ל-10 המותגים הנמכרים בישראל. נכון להיום, מתחילת 2014 ועד היום מכר המותג כ-8,000 כלים. לשם השוואה, קיה ספורטאז', לבדו נמכר בלמעלה מ-11,000 יחידות בשנת 2016.
כך שלדאצ'יה יש עוד עבודה לעשות. מצד שני, יש להם את הנחישות הדרושה. שכן רק בישראל דאצ'יה נמכרת באולם תצוגה עם מערך מכירות בפריסה משלה. זאת בעוד שבמדינות אירופה, דגמי דאצ'יה נמכרים במעין פינה ייעודית בתוך אולמות התצוגה המקומיים של רנו.

לקריאה נוספת >> דאצ'יה דאסטר חוות דעת 

Share
Share
Share
הצג שיתוף
סגור שיתוף