ניסאן 370Z NISMO – השקה מקומית

מאת: יניב ירוס, 13/06/2017
ניסאן 370Z מגיעה לארץ בגרסתה הקיצונית ביותר. לטהרנים ממהרים במיוחד


מה הסיפור?
קרסו, יבואנית ניסאן  לישראל, משיקה בימים אלה את גרסת ה-NISMO ל-370Z. בדומה לניסאן GTR NISMO שהושקה לא מזמן, גם כאן מדובר בגרסה הכי ספורטיבית שקיימת ל-370Z .
חטיבת המירוצים של ניסאן שנקראת NISMO, מפתחת גרסאות משופרות לדגמים שונים של ניסאן כבר 30 שנה. דגמי NISMO מאופיינים בדרך כלל בעיצוב חיצוני ופנימי מוקצן יותר, וגם בשדרוג של מערכות המתלים, ובחטיבת הכוח והגיר לטובת ביצועים ותחושת נהיגה ספורטיבית יותר. מבין הדגמים שקיים להם גרסה כזאת ניתן למצוא את הניסאן GTR, ואפילו את הניסאן ג'וק .


מה החידוש?
גרסת ה-NISMO לניסאן 370Z כוללת מספר שדרוגים קוסמטיים וגם מכניים, לטובת התנהגות כביש וביצועים טובים יותר מהדגמים ששווקו פה עד היום.
בפן החיצוני ה-370Z מקבלת פגוש קדמי ואחורי אגרסיביים יותר עם כונסי אוויר וספוילר אחורי קטן לטובת כוח הצמדה גבוה יותר במהירויות גבוהות ,עיטור אדום בתחתית הפגושים והחצאיות ,מראות צד מעוצבות ,פנסים עם פס הדגשה שחור וחישוקים קלים יותר של RAYS.
מבפנים ה-370Z בגרסת ה-NISMO מגיעה עם מושבי RECARO תומכים ומתאימים יותר לנהיגה ספורטיבית. המושבים החדשים וגם ההגה מצופים באלקנטרה ועור בצבעים אדום ושחור שמתאימים לעיטורים מחוץ לרכב .
ה370Z לא רק תראה קרבית יותר, גם מערכת המתלים והשלדה עברו מקצה שיפורים שכולל מתלים קשיחים יותר וחיזוקי שלדה זאת בנוסף לדיפרנציאל מוגבל החלקה דומה לזה שמגיע בגרסת הספורט והספורט-טק .

יש מנוע?
המנוע הוא אותו המנוע המוכר, כלומר V6 בנפח 3.7 ליטרים, בעל תזמון שסתומים משתנה. רק שהפעם בזכות כמה שינויים בתוכנת הניהול ומערכת פליטה משופרת, הוא מפיק 344 כוחות סוס ב-7400 סל"ד ו37.8 קג"מ מומנט ב-5200 סל"ד.
גרסת ה-NISMO מגיעה לארץ כרגע רק עם תיבת הילוכים ידנית בעלת 6 הילוכים ומערכת  Synchro Rev Match, המערכת מסנכרנת את הסל"ד במנוע בזמן הורדת הילוכים על ידי פתיחה קלה של המצערת.
ה-370Z NISMO מאיצה מ0-100 ב-5.2 שניות ומגיע למהירות סופית של 250 קמ"ש.
תצרוכת הדלק לפי היצרן עומדת על כ-9.4 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת .

 

כמה עולה?
ה-370Z NISMO  מוצעת בגרסת קופה 6 הילוכים ידני בכ-350 אלף שקלים .

לדף הדגם >> ניסאן 370Z NISMO