רנו קליאו RS החדשה – השקה מקומית

מאת: יניב ירוס, 17/08/2017

מה הסיפור?
חברת קרסו מוטרוס יבואנית רנו בישראל, משיקים בימים אלה את הדגם הספורטיבי והמחודש של הרנו קליאו RS.
הדגם החדש, נקרא RS TROPHY והוא הגרסה הקיצונית והספורטיבית ביותר לרנו קליאו.

מה החידוש?
ה-RS החדשה מעוצבת בהשארת הרנו קליאו R.S. 16, דגם הקונספט שהציגה רנו לכבוד חגיגות 40 שנה מאז חזרת היצרן למרוצי פורמולה 1.
בפן החיצוני ה-RS TROPHY אומנם מעודנת יותר מדגם הקונספט, אבל עדיין שומרת על עיצוב אגרסיבי ביותר, שמתבטא בדפיוזר אחורי עם צמד מפלטים,כנף קטנה מאחור,חישוקי 18 אינץ' ופגוש קדמי עם פנסי ערפל מדליקים בעיצוב דגל שחמט.
עיצוב הפנים של הRS החדשה, מתאים למראה הספורטיבי של הרכב ומציע חגורות בטיחות בצבע אדום, ריפודי עור בצבע שחור קארבון עם תפרים אדומים, דוושות אלומיניום מחוררות ומערכת שמע בעלת 6 רמקולים של Arkamys.
בשביל לא רק להיראות ספורטיבית, הRS החדשה יושבת נמוך וקרוב יותר לרצפה ב-10 מ"מ מקדימה ו-20 מ"מ מאחורה ומקבלת בולמים וקפיצים קשיחים יותר בסרן האחורי, היגוי מדויק וספורטיבי יותר ודיפרנציאל מוגבל החלקה אלקטרוני.
בנוסף ה-RS TROPHY תציע מערכת Launch Controlׁ (בקרת שיגור), מנופי העברת הילוכים מההגה עם אופציה נדירה יחסית של הורדה של יותר מהילוך אחד במכה ולחצן RS, המחדד עוד יותר את תגובות המצערת וההיגוי.

יש מנוע?
רנו קליאו RS TROPHY החדשה, מקבלת גרסה מחוזקת של המנוע 1.6 טורבו המוכר מהדגם הקודם, אשר משודך לתיבת הילוכים כפולת מצמדים בעלת 6 הילוכים עם יחסי העברה "יותר ספורטיביים".
נתוני המנוע החדשים עומדים על 220 כוחות סוס ב-6,050 סל"ד ו-26.5 קג"מ ב-2,000 סל"ד עם תוספת של-2.1 קג"מ בהילוך רביעי וחמישי.
בעזרת בקרת השיגור הקליאו החדשה תאיץ מ-0 ל-100 קמ"ש ב-6.6 שניות ותגיע עד למהירות סופית של 235 קמ"ש.
צריכת הדלק לפי נתוני היצרן בנסיעה משולבת תעמוד על-17 קילומטר לליטר.


כמה עולה?
מחירה של הקליאו RS TROPHY החדשה יעמוד על 165,960 שקלים, בזמן ההשקה המחיר יעמוד על 155,960 והקונים יקבלו בנוסף השתתפות חינם באתגר הנהיגה CLIO challenge.