ניסאן אלמרה במבחן דרכים: משתלמת?

מאובזרת, מרווחת, בנויה היטב. אבל האם זה מספיק? ניסאן אלמרה החדשה במבחן


מאת: בוריס קושניר, 28/05/2015

 

ניסאן אלמרה החדשה
ניסאן אלמרה, זוכרים? היא שווקה כאן עד לפני עשור. מכונית אמינה, עמידה ובעיקר אפורה. מנוע 1.8 ליטר, מושבים עבים ונוחים. הרבה אלמרות חצו את איילון ונעלמו בו. משנת 2006 שום אלמרה לא עלתה לארץ, ונשארו מהן רק זיכרונות עמומים וכמה דוגמאות בפרברי תל אביב. בתחילת 2015 החלו שוב לייבא אותן. האלמרה החדשה מגיעה ממקסיקו, מבוססת על פלטפורמה של ניסאן נוט, ובארצות הברית משווקת בשם ניסאן ורסה.

עיצוב וממדים

העיצוב נלקח ישירות מהאחות הגדולה ניסאן סנטרה, שהעיצוב שלה נלקח מניסאן אלטימה. כבר הבנתם את הנקודה: לא עמלו פה יותר מדי על העיצוב, פשוט הקטינו דגם גדול יותר. התוצאה לפנינו, אין התחכמויות ואין שאר רוח. מקדימה פנסים מגודלים וגריל רחב ונוצץ, ואילו הגוף שלה נגמר בתוספת שימושית מאוד – תא מטען שגם הוא נראה לקוח מרכב גדול יותר. הפרופורציות מזכירות את ניסאן טידה עליה השלום. בסיס הגלגלים הוא 260 ס"מ. ואיך התחושה בפנים הרכב? בהירה, נעימה. יש שפע של מקום. פרקטיקה היא שם המשחק.

זה אוטו ארוך, ארבעה מטרים וארבעים סנטימטרים. תוספת האורך בגלל תא המטען המגודל. בצדדים תמצאו זוג מראות צד שמזכירות אוזניים של פיל, ועליהן מופיע הכיתוב האמריקאי הרגיל שמזכיר לנו שבמראה עצמים נראים קרובים יותר. האוזניים האלה לא מתקפלות חשמלית וחבל.

כשחזרתי הביתה בשעת ערב יצאה זוגתי לעברי. למראה המכונית החמיצה פנים ואמרה שכלים סניטריים היא לא עוזרת לי להחנות. בסוף נאלצתי לחנות באדום לבן.

ניסאן אלמרה כבישים

ביצועים והתנהגות

שתי מילים שלא קשורות לרכב המבחן. כשלוחצים בהחלטיות על הדוושה הימנית, המנוע של האלמרה – בנזין, 1.6 ליטר, 109 כ"ס – משמיע רעש של שואב אבק. נדמה לי שהוא אוסף אוויר וזורק אותו דרך צינור הפליטה וכך נוצרת התקדמות. ברעש הזה אשמה בעיקר תיבת ההילוכים הרציפה. התנהגות כביש? זה לא המקום לחפש דבר כזה. הכניסה לפנייה גורמת לגוף הארוך והגבוה לרכון בצורה לא נעימה לתוך הפנייה.

המנוע והגיר לא מצליחים לרגש אותי. בפרסומת מדברים על "עוצמה" ו"חיסכון". מגדש טורבו קטן היה הופך אמבטיה על פיה, אבל אמבטיה תישאר אמבטיה. זהו, אני עוצר, מכניס את הידית למצב חניה.

ניסאן אלמרה רכב חדש

נוחות ואבזור

כפתור להנעה הוא תוספת טכנולוגית נחמדה, וסבא יכול להגיד לנכדים שהוא יכול להניע את הרכב בלחיצה על העיגול הכתום ליד ההגה. נחמד מאוד. ידית הגיר דומה מאוד לידית של ניסאן טידה וזה בסדר, כי מי זוכר איך נראתה ידית ההילוכים של טידה. הפאנל הקדמי בנוי מכמה משטחים, ואיכות ההרכבה מצוינת. אין רעשים, אין קרקושים, וכך זה יישאר לנצח. אין ספק שבתחרות בין המכונה לאדם, במקרה הזה, המכונה תנצח. למכוניות של ניסאן יש כושר שרידות פנומנלי. יש עוד כמה ניסאן סאני, הסבתא של האלמרה, שנוסעות יפה מאוד בכבישים שלנו.

מערכת השמע כוללת חיבור לכל הצרכים המודרניים: אייפוד, בלוטות' ו-AUX. המכונית מצוידת בבקרת שיוט וכמעט שכחתי עוד דבר שזלג לכאן ממכוניות גדולות יותר של ניסאן: פאנלים הנשלפים מתוך סוכך השמש ומאריכים אותו מעט. אחרי הצהריים, בנסיעה בכביש 40 לכיוון תל אביב, זה נוח מאוד – למה זה לא קיים בכל מכונית?

חבל מאוד שמערכת המתלים לא מזהירה, מה שהופך את אלמרה למכונית קופצנית למדי. אתם תרגישו את זה בכל כביש שלא סלול למשעי, כלומר בכל כביש, אבל אחרי זמן מה תתרגלו ותשכחו מזה.

לסיכום

ניסאן אלמרה היא מכונית מרווחת, אמינה, מאובזרת, אבל סך החלקים במקרה הזה קטן יותר מהשלם.

 

 

 

ניסאן אלמרה במבחן דרכים: משתלמת? הנתונים שצריך לדעת:

כללי:

שם גרסה: SL
מחיר: 117,490 שקל
שנת מודל: 2018
מס' דלתות: 4
מקומות ישיבה: 5

מנוע והילוכים:

הנעה: קדמית
תיבת הילוכים: אוטומטית - רציפה, הילוכים
מנוע: בנזין, 4 בוכנות
נפח: 1,598 סמ"ק
הספק מירבי: 109 כ"ס ב-6,000 סל"ד
מומנט מירבי: 14.8 קג"מ ב- 4,400 סל"ד

צריכת דלק וביצועים:

צריכת דלק - נתוני יצרן: 14.9 ק"מ לליטר
צריכת דלק - אמיתית: 11.5 ק"מ לליטר
זיהום אויר:
 
 

בטיחות:

כריות אוויר: 6
בקרת יציבות אלקטרונית: יש
מבחן ריסוק: טרם נבחנה במבחן פומבי

מימדים:

אורך: 445.5 ס"מ
רוחב: 169.5 ס"מ
גובה: 151 ס"מ
בסיס גלגלים: 260 ס"מ
משקל עצמי: 1,133 ק"ג
מידות צמיגים: 195/55-16
נפח תא מטען: 422 ליטרים, בקיפול מושבים: 1,019 ליטרים

אבזור כלול במחיר הרכב:

מולטימדיה: מערכת מולטימדיה עם צג מגע צבעוני (5 אינץ') עם שליטה מההגה, חיבורי USB ,AUX, בלוטות', 4 רמקולים

בטיחות: מערכת מובילאיי, בקרת ניטור לחץ אוויר בצמיגים, ניתוק כרית אוויר לנוסע

בתוך הרכב:  בקרת שיוט, מחשב דרך עם צג 5 אינץ' צבעוני, כניסה ללא מפתח, התנעה באמצעות כפתור התנעה

מחוץ לרכב: תאורת יום, פנסי ערפל קדמיים, פנסי איתות במראות, חישוקי סגסוגת קלה 16 אינץ', ספוילר אחורי

.