אופל אינסיגניה החדשה –אופל משיקה דור שני לרכב המנהלים הגרמני עם תקווה להחזיר חלק מהלקוחות שנוהרים לרכבי ה-SUV.

מאת: אלעד שלו, 12/12/2017
אופל אינסיגניה החדשה מנגישה לרכבי המנהלים את שלל המערכות שהיו עד עתה נחלת רכבי היוקרה בלבד, יחד עם האמינות הגרמנית ועיצוב ספורט-אלגנט חדש, מקווים באופל שהאינסיגניה יהיה להיט מכירות בסגמנט המנהלים.

אופל אינסיגניה

חברת שלמה, יבואנית אופל השיקה היום את הדור השני של האינסיגניה, הדור הראשון הושק עוד בסוף העשור הקודם וב-2009 זכה לתואר מכונית השנה באירופה. מאז ידעה חברת אופל הרבה טלטלות, רובם היו בירידה. כך שהאינסיגניה מהדור הראשון התיישן ודי לא שיחק במגרש של סגמנט רכבי המנהלים. אופל פונה עם רוב דגמיה אל הקהל הצעיר יותר, ורואה חשיבות מאוד גדולה לדגמי ADAM, Corsa ו- MOKKA  שיובילו את הקו הזה.

האינסיגניה ירדה מפס הייצור כשאופל היתה עדיין שייכת לבעל הבית הקודם, ג’נרל מוטורס, לפני שקונצרן PSA הצרפתי קנה את אופל לפני כשנה. כך שהאינסיגניה מבוססת על פלטפורמת Epsilon2 של ג’נרל מוטורס. המעבר לפלטפורמה Epsilon2 הפחית ממשקלה כ-175 ק”ג, לעומת הדגם הקודם, דיאטה רצינית מאוד. כך שדגם הבסיס שוקל כ-1,400 ק”ג. האינסיגניה החדשה גדולה יותר מקודמתה, כאשר לדגם החדש נוספו 8.8 ס”מ לבסיס הגלגלים, והוא ארוך ב-5.5 ס”מ מהדגם הקודם.

יחידת הכח

האינסגניה החדשה מגיעה עם 2 תצורות מנוע: גרסת 1.5 ליטר טורבו, המספק 165 כוחות סוס עם 25.5 קג”מ, המשודך לתיבת שישה הילוכים. זינוק מעמידה ל-100 קמ”ש ב-9.4 שניות (קיצוץ של חצי שניה), עד ל-218 קמ”ש מרביים (8 קמ”ש יותר), צריכת דלק עומדת על 16.4 ק”מ לליטר שיפור של 13%(נתוני יצרן).

גרסת 2.0 ליטר טורבו, המספק 260 כ”ס,40.8 קג”מ בשילוב תיבת הילוכים אוטומטית בעלת 8 הילוכים. עם מערכת הנעה כפולה 4X4 המחלקת אוטומטית את המומנט בין הגלגלים הקדמיים והאחוריים ובין גלגל ימין ושמאל האחוריים. המתלים הממוחשבים  FlexRide Premium מאפשרים מעבר בין סגנונות נסיעה שונים, אשר בלחיצת כפתור ניתן לבחור בין נהיגה ברכב פנאי (TOUR) לבין נהיגה במצב ספורט (SPORT).

אופל אינסיגניה

בטיחות – העין של אופל

האינסיגניה החדשה מציגה חבילת בטיחות אקטיבית מסוג  ה-OpelEye – חבילת מערכות בטיחות מקוריות, הנסמכת על מצלמת ומערך רדארים, באמצעותם מתאפשר ניטור של סביבת הרכב ויצירת מערכת התראות מקיף לנהג על סכנות בדרך. חבילת ה-OpelEye מגיעה כסטנדרט בכל רמות הגימור.

– בקרת התרעת סטייה מנתיב LDW (במהירויות של 60-180 קמ”ש) עם התרעה קולית וויזואלית בעת סכנה.

– בקרת שמירה על נתיב נסיעה LKA המסייעת בתיקון והכוונת זווית ההגה.

– התרעת מרחק מלפנים FDI ותצוגה במרכז המידע לנהג.

– התרעת סכנת התנגשות FCA עם אפשרות לבחירת מרחק ההתראה מהרכב מלפנים.

– מערכת בלימת חירום אוטונומית לצמצום ומניעת התנגשות מלפנים מתחת למהירות 40 קמ”ש.

– ברמת אבזור Innovation,מערכת הבטיחות  OpelEye כוללת בנוסף מערכת בקרת שיוט אדפטיבית השומרת על מהירות הרכב ומרחק מהרכב שמלפנים.

 

אופל אינסיגניה

אבזור

כבר בגרסת הבסיס, Enjoy האינסיגניה כוללת מסך מגע בגודל “8 עם צימוד ל Apple CarPlay ו-Android Auto, מערכת KeyLess, טעינה אלחוטית לטלפון הנייד, מצלמת נסיעה לאחור, בקרת אקלים מפוצלת, מפתח חכם, בקרת שיוט וחישוקי “17 קלים. אבזור הבטיחות כולל שש כריות אוויר, בלימה אוטונומית, שמירה על נתיב ותאורה דינמית.

גרסת הביניים Innovation מוסיפה חלון שמש, מושבי עור, כיוון חשמלי וחימום למושבים הקדמיים, חישוקי “18 קלים, בקרת שיוט אדפטיבית ומערכת שמע של Bose (ב-2.0 ליטר).

גרסת Innovation Premium הבכירה מוסיפה, זיהוי תמרורים והתראה על שטחים מתים, סייען חניה, מערכת Head Up Display המקרינה את נתוני הנסיעה על גבי שמשת הרכב, מתלים ממוחשבים, בלמים מסוג Brembo.

מחירים

Enjoy 1.5 ליטר – 169,900

Innovation 1.5 ליטר – 189,900

Innovation 2.0 ליטר – 239,900

Innovation Premium 1.5 ליטר – 209,900

Innovation Premium 2.0 ליטר – 249,900

OPC-Line Premium 2.0 ליטר – 289,900