אלפא רומיאו 146 – הראשונה שלי

מאת: בוריס קושניר, 04/08/2014
הכרתי נהגי גרירה, הכרתי נציגות במוקד של חברת ביטוח, המוסכניק הפך לחבר, לא, לא חבר, בן משפחה . בסוף נאלצנו להיפרד, אך האהבה לאלפות נשארה לעד

פרק 1 : פרולוג

חוות דעת אלפא רומיאו 146 מבחן דרכים

אלפא רומיא 146. איך אמא שלי הגיעה לפה?

בגיל 6 אבא קנה לי צעצוע. זאת הייתה אלפטה צהובה תוצרת גרמניה עם מנוע חשמלי וסוללה, כמעט פלואנס חשמלית, אבל בקטן. זאת הייתה האלפא הראשונה שלי. עברו שנים.. הרגע הנכון הגיע אחרי הרבההה שנים.
יום אחד חבר הצביע על אחת התמונות על המסך של המחשב ואמר "זאת אלפא רומיאו ,מכיר?". אמרתי : "כן, מוכר לי, בוא נראה משהו יותר זול, זה בטח יקר ויש לי רק 40 אלף, לא מספיק".
הוא ענה "זה בסדר, אתה הולך להנות גבר! רק תזכור – זאת מכונית כיפית אבל היא מתקלקלת בלי סוף, היא זוללת דלק וחשבון הבנק שלך הולך להינזק! לך תקנה אותה!".
וכך היה.

פרק 2: קניה

אלפא רומאו 146 חוות דעת מבחן נהיגה מבחן רכב

בא בצבע נכון

החיפוש היה מהיר. אחרי יומיים נפגשתי עם המוכר. לא דיברתי איתו הרבה. לא פיתחנו חברות. הוא דיבר משהו על הצליל של המנוע ועל המזגן החזק. אני לא הקשבתי . אני פשוט התיישבתי מאחורי ההגה וזהו. אני רציתי אותה! העברת בעלות מהירה חתמה את העסקה. קניתי אותה.

פרק 3 : האוטו

אלפא רומיאו 146 עם מנוע שני ליטר וגיר ידני כמו שאלפא צריכה להיות. לא ארוכה מדי, 4.25  מטרים, לא כבדה מדי, 1190 ק"ג. אפילו הבאגאז' לא היה קטן, 320 ליטרים. עם בסיס גלגלים של 254 ס"מ אפילו אנשים שכמה פעמים ישבו בספסל האחורי לא התלוננו. שנה ראשונה הייתה נפלאה נסענו לצפון ולדרום, עלינו לירושלים וירדנו לסדום. טיילנו לבד וצירפנו חברים. גיליתי כבישים שלא היה ברור לי "איך לא הייתי שם קודם ". הצליל היה נכון וכמה שזה נשמע בנאלי אני לא הקשבתי לסטריאו, רוב הזמן המנוע היה מספק את הפסקול שרציתי לשמוע בלי סוף. הצבע היה נכון, אדום פרארי. וגם השם היה נכון 146TI.

קניתי לה "נעליים" חדשות ממדינת המוצא, של Pirreli , החלפתי את השמן לסינטטי . לא חסכתי. הדלת החמישית נפתחה חשמלית מתוך האוטו ועיצוב תא מינימליסטי הוסיף להרגשה הספורטיבית .שום דבר מיותר, הגה מנופים מימין ושמאל, ידיות גדולות של מערכת אוורור ומוט הילוכים של פיאט טמפרה. דרך אגב היה שם הרבה חלקים של טמפרה. בעצם כל האוטו הזה הוא טמפרה שעברה סדנא באלפא רומיאו. אבל הזוגיות שלי ושלה הייתה מושלמת. שום דבר לה יכל להפריע לנו.

אלפא התגלתה כרכב מרווח, מהיר, נוח, יושב על הכביש כמו מגהץ וכל סיבוב הזכיר לי פניות במונטה קרלו ואני מעולם לא הייתי במונטה קלה. מנוע Twin Spark שאיטלקים לא משתמשים בו כבר מזמן , צמות חשמל של magnetti marelli שכל הזמן מקצרות אבל אוטו דחף קדימה עד 100 קמ"ש ב-9 שניות אפילו זריז יותר בימים טובים ואחרי 4000 סל"ד הוא היה מקבל מין מכת מרץ ומאיץ עוד קצת, משהו כמו VTEC של הונדה. הוא היה מצוין. הרכב. שמונת המצתים הדליקו את התערובת והמנוע הזדרז לעלות טורים . כל זה גבה מחיר בתחנות דלק. השתדלתי לתדלק ב 98. ואז התחילה התדרדרות.
עם הזמן התחילו בעיות וכל מה שיכל לקרות, קרה! אני לא אפרט אבל זה היה בערך הכול.

אלפא רומיאו 146 חוות דעת

לצערי לא צילמתי הרבה… / cc richeck

פרק אחרון : פרידה

הכרתי נהגי גרירה, הכרתי נציגות במוקד של חברת ביטוח, המוסכניק הפך לחבר, לא, לא חבר, בן משפחה . כך יצא שנאלצנו להיפרד, אך האהבה לאלפות נשארה לעד!