המיניוואן הכי בטיחותי בישראל

מאת: יואל שוורץ, 01/11/2017
בלימה אוטונומית בחירום, התרעת סטייה מנתיב, ניטור שטחים מתים, בקרת שיוט אדפטיבית ועוד. כל אלה ועוד נוספו כעת ל-C4 פיקאסו והופכים אותו למיניוואן הכי בטיחותי בישראל

סיטרואן C4 פיקאסו צריכת דלק

מה הסיפור?
יבואנית סיטרואן הוסיפה מערכות בטיחות מתקדמות ל-C4 גרנד פיקאסו (גרסת ה-7 מושבים). בכך הוא הופך למיניוואן היחיד בישראל (בינתיים) שנמכר עם כל כך הרבה מערכות בטיחות מתקדמות.

מה ההפתעה?
לא מדובר במערכות שטרם ראינו במכוניות אחרות, או מערכות ייחודיות, כמו שזו הפעם הראשונה שמיניוואן, מכונית שעיקר מהותה הוא הובלת משפחות, מוצעת עם עושר בטיחותי שכזה. עם זאת יש לציין שכרגע המערכות מוצעות רק ברמת הגימור הגבוהה אקסלוסיב.

סיטרואן C4 פיקאסו לוח מחוונים

מה חדש?
חבילת הבטיחות החדשה כוללת מערכות שהיו בעבר ברמת אבזור אקסקלוסיב כמו ניטור שטחים מתים, בקרת שיוט אדפטיבית וניטור לחץ אוויר בצמיגים ומוסיפה מערכות חדשות כגון בלימה אוטונומית בחירום, התרעת סטייה מנתיב ועמעום אורות אוטומטי. אלה מצטרפים לרמת אבזור גבוהה לכשעצמה שכוללת חניה אוטומטית, מפתח חכם לפתיחה והתנעה, בקרת אקלים מפוצלת לוח מחוונים דיגיטאלי צבעוני שמוקרן על מסך גדול יותר (12″) ועוד.

מה המחיר?
מחיר רמת אבזור זו עם מנוע 1.6 ליטר טורבו-דיזל (120 כ”ס) ותיבה אוטומטית עומד על 175,000 שקלים ומחיר רמת אבזור זו עם מנוע 1.6 ליטר טורבו-בנזין (165 כ”ס) עומד על 179,000 שקלים. סיטרואן C4 פיקאסו גם נמכרת על מנוע 2.0 ליטר דיזל (150 כ”ס), אולם כעת אין רכבים במלאי ולא ברור מתי יהיה. מחירה של גרסה זו ברמת אבזור אקסקלוסיבי עומד על 188,400 שקלים.

לדף הדגם >> סיטרואן C4 גרנד פיקאסו