המכונית היקרה ביותר של סובארו בישראל

מאת: יואל שוורץ, 08/11/2020
בצפון אמריקה הוא נקרא אסנט. בשאר העולם הוא נקרא איבולטיס. קבלו את רכב הפנאי הגדול והחדש של סובארו שיתחרה בפורד אקספלורר ושברולט טרוורס

סובארו איבולטיס

מה הסיפור?
יבואנית סובארו החלה בשיווק איבולטיס – רכב הפנאי 7 ו-8 מושבים הגדול והחדש שלה. הוא למעשה מחליף את טרייבקה B9 שלא ממש נחל הצלחה ושיצורו פסק ב-2014 ללא הצגת יורש. בסובארו מספרים כי מאז הפיקו לקחים ולראייה מספרים כי ב-10 החודשים מאז הושק הדגם לראשונה בצפון אמריקה, הוא מכר יותר מבכל שנות ייצור טרייבקה במצטבר (2006-2014).

מה חדש?
סובארו איבולטיס כבר היה אמור להגיע לישראל בתחילת 2020, אבל וירוס קורונה דחה שוב ושוב את השקת הדגם שבמהלך התקופה נמכר בעיקר בצפון אמריקה בשם אסנט. לסובארו יש זכויות שיווק לדגם בשם הזה רק בצפון אמריקה. בשאר המדינות העולם הדגם נקרא איבולטיס, וישראל היא המדינה השלישית (יחד עם צ’ילה) אליה הוא מגיע.

הוא מבוסס על הפלטפורמה הגלובלית של סובארו שמשרתת את כל דגמי החברה מאימפרזה ועד אאוטבק. אורכו 500 ס”מ, רוחבו 193 ס”מ, גובהו 182 ס”מ ובסיס גלגליו 289 ס”מ. אלה ממדים גדולים משמעותית מאלה של טרייבקה/B9.

הוא מוצע עם מנוע אחד: טורבו-בנזין חדש 2.4 ליטר 4 צילינדרים, בתצורת בוקסר, שמפיק 260 כ”ס. התיבה היא אוטומטית רציפה (עם 8 יחסי העברה קבועים, שנשלטים מפקדים מאחורי גלגל הגה), ההנעה כפולה-קבועה עם חלוקת מומנט אקטיבית.

סובארו איבולטיס

כמה מחזיקי כוסות?
אבולטיס ישווק בישראל בשתי רמות גימור, השונות גם במספר המושבים. רמת ‘לימיטד’, עם 8 מושבים מציעה חלון גג, מפתח חכם, תפעול חשמלית לדלת האחורית, מולטימדיה עם צג 8 אינץ’ ומערכת שמע של הרמן קרדון, תפעול חשמלי למושבים הקדמיים וחימום לשורה הראשונה והשניה, ריפוד עור, בקרת אקלים מפוצלת לשלושה אזורים, פתחי אוורור לשורה השניה והשלישית, 19 מחזיקי כוסות, 6 כניסות USB (זוג לכל שורה), תאורת לד אדפטיבית, פנסים עוקבי פנייה, חישוקי 20 אינץ’ ועוד.
לרמת לקשרי 7 מושבים (עם צמד מושבי “קפטן” בשורה השנייה), גימור עור עם תפירה כפולה, אוורור למושבים הקדמיים, מראה מרכזית שמקרינה תמונת מצלמה מאחור, מצלמה קדמית, קיפול חשמלי למראות הצד, חיישני גשם ותאורת אווירה.

היצע מערכות הבטיחות זהה בשתי רמות האבזור וכולל בלימה אוטונומית (עם זיהוי הולכי רגל ודו”ג וגם בנסיעה לאחור), תיקון סטייה מנתיב, ניטור היקפי של שטחים מתים, בקרת שיוט אדפטיבית, תאורה אדפטיבית ועוד.

כמה עולה?
מחירה של רמת לימיטד (8 מושבים) עומד על 299,000 שקלים ושל רמת לקשרי (7 מושבים) על 329,900 שקלים. בהמשך יגיעו רמות אבזור נוספות. זהו תג המחיר הגבוה ביותר של סובארו, ודומה למחיר של מתחריו העיקריים, פורד אקספלורר ושברולט טראוורס.

לדף הדגם >> סובארו איבולטיס