השקת כלי שיט של אמביל-ים

מאת: אלעד שלו, 06/04/2017
עם בוא האביב, אמביל-ים משיקה את כלי השיט החדשים לשנת 2017

השקת סירות

החורף עבר לו. וכמו בשירו של דוד גרוסמן, קצר פה האביב. הקיץ בפתח ואתו עולם המים המתעורר לו משנת החורף. כמו כל עולם הפנאי, המתרחב וגדל משנה לשנה, כך גם תחום הספורט הימי מראה מספרים העולים משנה לשנה.
חברת אמביל-ים, אחת החברות הוותיקות בשוק הספורט הימי, חשפה במסיבת עיתונאים שקיימה את מגוון כלי השייט החדשים, הצפויים לשוט בין חופי ארצנו בקיץ הקרוב. חברת אמבל-ים הינה חברה פרטית, הקיימת משנת 1957 ומנוהלת ע"י דור שלישי ורביעי למשפחת בלום. החברה מתמחה בייבוא סירות ספורט, ציוד ספורט ימי מקצועי ומנועים ימיים.
אחת המגמות הדרמטיות, שקורות בשנים האחרונות בספורט הימי, הוא הירידה ברישוי אופנועי הים ועליה ברישוי של סירות ספורט עד 7 מטרים. ממספרים של כ-415 אופנועי ים שנמכרו בשנת 2008 ללקוחות פרטים, המכירות צנחו ובשנת 2016 נמכרו 147 כלים בלבד. ירידה זו מוסברת במחסור חמור בחופים המורשים להוריד אופנועי ים למים באופן חוקי. בתחום סירות הספורט עד 7 מטרים ישנה מגמה הפוכה, מכמות של 130 סירות שנמכרו בשנת 2008 חל גידול של כ- 90% ל-247 סירות.

הסירה הכי זולה

בין המותגים שמשווקת חברת אמביל ים בישראל אפשר למצוא את SEARAY, QUICKSILVER, MERCURY, CHAPARRAL, BOSTON WHALER ו- CENTURION. טווח המחירים מתחיל ב-150 אלף שקלים ומסתיים ב 643 אלף שקלים לדגם היוקרתי של חברת CHAPARRAL ה-SSX277. מדובר בסירה של 8.4 מטר אורך, היכולה להשיט 15 איש, ומצוידת במנוע פנימי של 8.2 ליטר המפיק 380 כ"ס. וכן, יש גם מערכת SOUND משודרגת, הכוללת רמקולים בירכתי הסירה, להנאת השחיינים / גולשי הסקי. פריט חובה בסירת ספורט. לדברי תומר בלום, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת אמביל-ים, הצרכן הישראלי דורש את רמת הגימור הגבוהה ביותר, ולכן החליטו באמביל-ים לייבא את הדגמים היוקרתיים עם מפרט גבוה. כך שאין צורך בשדרוג המפרט ע"י הצרכן. הכול מגיע בילד-אין.

אחד הטרנדים החזקים של השנים האחרונות הוא ה- Wakesurfing. מדובר בספורט ימי, שבו הגולש רוכב על גלים הנוצרים מהשובל של הסירה, בלא להימשך ע"י חבל הקשור לסירה. אחת הסירות היוקרתיות בליין הזה של ה- Wakesurfing הוא ה-CENTURION Ri25. זוהי סירה מקצועית, המונעת ע"י ציר הינע מרכזי, היוצא ישירות מהמנוע ולא ע"י ברך כמקובל בסירות הרגילות. דבר זה נועד להגן על הגולשים הקרובים לירכתי הסירה. בכדי לייצר גל בהתאם לרמת הגלישה של הגולשים, משתמשת הסירה במילוי וריקון מכלי ה- BALLAST במהירות שיא של שניות ללא צורך במשאבות וכל זה בלחיצת כפתור.
הדגם הזול בליין סירות הספורט של אמביל-ים הוא ה- Quicksilver 555 open. מחירו הוא "רק" 150 אלף שקלים. הסירה מתאימה להפלגות דייג או שייט משפחתי לשישה מפליגים. אורכה הוא 5.47 מטרים והיא מונעת ע"י מנוע MERCURY המפיק 115 כ"ס.