יונדאי אלנטרה בישראל

מאת: יואל שוורץ, 23/03/2016
המשפחתית החדשה של יונדאי מגיעה לישראל מוקדם מהצפוי. המחיר דומה לדגם הקודם ויקר מהמתחרות

יונדאי אלנטרה בנסיעה

מה הסיפור?
יבואנית יונדאי החלה בשיווק אלנטרה החדשה. המשפחתית החדשה הוצגה בתערוכת לוס אנג’לס האחרונה ומחליפה את יונדאי i35. בכך חוזרת היצרנית לשיטת שמות הדגמים (בדומה לטוסון ולסונטה) עבור דגמי הסדאן והקרוסאובר. דגמי ההאצ’בק (כמו i30) ימשיכו בשיטת הכינוי הקיימת של אות לטינית ומספר.

כל הדגמים שיעלו ארצה בשנה הקרובה
בציר 2016 חלק א’ (אמ.ג’י – הונדה)
בציר 2016 חלק ב’ (וולוו – מרצדס)
בציר 2016 חלק ג’ (ניסאן – פורד)
בציר 2016 חלק ד’ (פיאט – שברולט)

מה חדש?
יונדאי מכנה את הדגם כדור חדש, אבל למעשה מדובר יותר במתיחת פנים מאסיבית מאשר מכונית חדשה לחלוטין. הדור החדש והשישי של אלנטרה מבוסס על אותה פלטפורמה של קודמו ומציע את אחד מבסיס הגלגלים הארוכים בסגמנט המשפחתיות: 270 ס”מ. שאר המידות מציגות גידול זניח: תוספת אורך של 2 ס”מ, רוחב של 2.5 ס”מ וגובה של 0.5 ס”מ. נפח תא המטען הצטמצם במעט מ-480 ל-458 ליטר.
ביונדאי טוענים למרחב פנימי עדיף ביחס לדגם הקודם, בדגש על מרווח הראש במושב האחורי. בנוסף הם מדווחים על שיפורים שבוצעו למתלים ולבידוד הרעשים כדי להעניק איכות נסיעה טובה יותר.

כמה סוגר?

באלנטרה החדשה נמצא את אותו מנוע ותיבת הילוכים ששרתו את i35, כלומר בנזין אטמוספרי בנפח 1.6 ליטר ותיבה אוטומטית פלנטרית עם 6 הילוכים. כדי לעמוד בתקני הזיהום העדכניים יונדאי החליפה את מחשב ניהול מנוע ושיפורה את צריכת הדלק ופליטת מזהמים וכתוצאה מכך את מיקומה בדרוג הירוק של משרד האוצר (שמתבטא בהפחתת מיסוי). מצד שני ההספק ירד מקצת מ-132 כ”ס בעבר ל-127 כ”ס כעת. אבל אם נתבסס על נתון התאוצה מעמידה ל-100 קמ”ש והמהירות המרבית שנותרו כמו בעבר על 11.6 שניות ו-195 קמ”ש – אין פגיעה בביצועים.

מה המחיר?

בישראל תשווק אלנטרה החדשה בשתי רמות גימור ‘אינספייר’ בסיסית שתכלול את מערכת המולטימדיה של יונדאי ‘קונקטד קאר’ (התקנה מקומית) עם מצלמה אחורית ודיבורית בלוטות’, פתחי מיזוג מאחור, חישוקי 15 אינץ’ קלים, מערכת מוביל-איי ועוד. רמת גימור ‘סופרים’ תוסיף בבקרת אקלים מפוצלת, מפתח חכם לכניסה והתנעה, חישוקי 17 אינץ’ קלים ועוד.
המחירים דומים לדגם המוחלף ועומדים על 131,700 שקלים עבור רמת גימור ‘אינספייר’ ו-133,500 שקלים ל’סופרים’.

לאורך שנותיה בארץ נמכרו כ-33,000 מדגמי i35 כשבשנתה האחרונה היא נותרה שחקנית מאוד חזקה בזכות אבזור חריג כמו חלון גג נפתח ומושב נהג חשמלי, ששיפרו את התמורה והגדילו את האטרקטיביות לדגם. לדברי דוידי פיאמנטה, ראש חטיבת מכוניות פרטיות בכלמוביל (היבואנית), המסירות החזקות של הדגם היוצא הותירו אותם ללא מלאי ולכן אלנטרה החדשה מגיעה לישראל כמה חודשים מוקדם מהתכנון המקורי. הוא מספר שכבר כעת נמכרו כ-1,700 מכוניות לציי רכב וחברות ליסינג ולהערכתו למרות ששוק המשפחתיות מצטמצם, בשנה מלאה הם ימסרו כ-9,000 מדגמי אלנטרה החדשה בחלוקה של 60% ציי רכב ו-40% ללקוח הפרטי.

למידע נוסף >> יונדאי אלנטרה