יונדאי קונה – רכב הפנאי הקטן הושק בישראל

מאת: אלעד שלו, 02/01/2018
רכב הפנאי הקטן של יונדאי מגיע עם מנוע גדול, תאוצה מטורפת והנעה קבועה 4x4.

hyundai KONA

כלמוביל, יבואנית יונדאי לישראל משיקה את הקונה, רכב הפנאי-שטח החדש בקטגוריית ה- SUB-Compact SUV. הקונה הוא אחיו הקטן והשובב של הטוסון והוא נכנס לקטגוריה החמה מאוד של סגמנט ה- SUV-B.

לדברי מנכ”ל קבוצת כלמוביל דוידי פיאמנטה “הקונה הוא הרכב הכי טוב שיונדאי יצרה ורק אחרי שהצלחנו להשיג מהיצרן את הנתונים הכי טובים שיכלנו להביא ברכב, הבאנו אותו לארץ”.

שנת 2017 הייתה מאוד טובה ליונדאי, לפי טבלת המכירות שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, יונדאי נמצאת במקום הראשון, לא בפער ניכר אחרי אחותה, KIA, אבל להיות ראשון זה מחייב. ביונדאי בטוחים שהקונה תהיה אחד הרכבים הנמכרים בשוק, פרט קטן מעכב אותם, היצרן הקצה ליבואנית כלמוביל רק 1,000 מכוניות.

hyundai KONA

איפה זה KONA?

השם KONA נלקח מהוואי, שם יש עיר בשם KONA. ביונדאי רואים בשם סמל לחיים טובים, חופים לבנים והרבה מסיבות לאור ירח.

יונדאי קונה מצויד במנוע טורבו 1.6T-GDI המייצר 177 כ”ס ומומנט של 27 קג”מ המושג כבר ב-1,500 סל”ד ומשודך לתיבת הילוכים DCT כפולת מצמד בעלת 7 הילוכים. יחד עם מערכת הנעלה כפולה מספקים לקונה נתון האצה מרשים של 7.9 שניות בזינוק מ-0 ל- 100 קמ”ש ומהירות מקסימלית של 205 קמ”ש. ישנם שלושת מצבי נהיגה בקונה, ספורט, רגיל ו- eco. צריכת הדלק עומדת על כ-15 ק”מ/ליטר, ציון ירוק 12 ופליטת CO2 153 גרם לק”מ.

הקונה מציעה מידות המקובלות בסגמנט ה- SUV-B, אורך 4,165 מ”מ, רוחב 1,800 מ”מ, גובה 1,565 מ”מ ומרווח הסרנים עומד על 2,600 מ”מ. לקונה מרווח גחון של 1,700 מ”מ. ליושבים מאחור מרחב הראשון היה מספק, עדיף שלא להושיב נוסעים שגבוהים מ- 1.80 ס”מ. מרווח הרגלים כנ”ל, היה גם סביר. המושב האחורי של הקונה מתאים ל-2 נוסעים מבוגרים ותיק אוכל או לשלושה ילדים. תא המטען מציע 361 ליטרים.

hyundai KONA

בטיחות אקטיבית:

הקונה החדש מגיע עם מגוון מערכות בטיחות אקטיביות כסטנדרט בשתי רמות הגימור,  Premium ו- Supreme:

FCA- מערכת בלימה אוטונומית במצבי חירום.

LKA- מערכת למניעת סטייה מקרית מהנתיב על ידי תיקון היגוי והזזה אוטונומית של הגה הרכב.

DAW- מערכת התראת עייפות לנהג (Driver Attention Warning).

מערכות הרדאר של המכונית מסייעות גם לזיהוי רכבים בשטח מת (BCW). והתראה על רכב חוצה מאחור (RCCW).

בנוסף כוללים שני הדגמים 6 כריות אוויר, ESC- מערכת בקרת יציבות אלקטרונית, TCS-  מערכת בקרת משיכה, ROP- מערכת מניעת התהפכות, DBC- מערכת בקרת בלימה במורד, ABS – מערכת למניעת נעילת גלגלים בבלימה, HAC- מערכת סיוע לזינוק בעליה ESS ,- איתות בלימת חירום, TPMS- מערכת לניטור  לחץ אוויר בצמיגים עם תצוגה חכמה לכל גלגל בנפרד ו-EBD, מערכת אלקטרונית לחלוקת כוח בלימה.

hyundai KONA

רמות גימור:

הקונה יוצע בשתי רמות גימור, Premium הבסיסית כוללת מסך מגע מקורי בגודל “7 עם מצלמת נסיעה לאחור, צימוד ל-Apple CarPlay ו-Android Auto ומערכת Connected Car של היבואנית, מראות מתקפלות חשמלית, בקרת שיוט וחישוקי “17 קלים.

גרסת Supreme הבכירה מוסיפה מפתח חכם, טעינה אלחוטית לסמארטפון, חישוקי “18 וצביעה שחורה לגג.

מחירים:

Premium – 133,900 ₪

Supreme – 139,900 ₪

לדף הדגם >> יונדאי קונה