יונדאי מסתערת על שנת 2018 עם ליין דגמים חדשים

מאת: אלעד שלו, 13/11/2017
כלמוביל, יבואנית יונדאי, השיקה הבוקר את ליין דגמי 2018: i30 חדש, טוסון עם מנוע טורבו, סונטה היברידית חדשה ואיוניק חשמלית.

חברת כלמוביל יבואנית יונדאי מסתערת על שנת 2018 עם ליין דגמים חדשים ויוצאת בהצהרה שתשווק מעתה את אבזור הבטיחות המקסימלי האפשרי בדגמיה החדשים כבר מגרסת הבסיס ותשדרג ככל האפשר חלק מהדגמים הקיימים. ליין הדגמים כולל בין השאר את הדור החדש של ה- i30, טוסון טורבו, סונטה היברידית , יונדאי איוניק חשמלית ובעתיד הקרוב את היונדאי KONA, רכב הפנאי שטח הקטן.

לדברי דוידי פיאמנטה, מנכ”ל קבוצת כלמוביל, מבדיקה שערכה כלמוביל, על מדגם של כ- 20,000 רבים, כלי רכב שנמסרו עם מערכת בלימה אוטונומית נפגעו ב- 50% פחות בתאונות חזית מכלי רכב ללא המערכת. לא רק שהמערכות מצילות חיים הן גם שומרות על הכסף בחשבון הבנק של הצרכנים. כמובן שהדבר יוצר איזושהי בעיה אצל היבואנים שחיים טוב על מכירת חלפים אבל את הדרישה למערכות בטיחות מרגישים מלקוחות הקצה שלא מוכנים יותר להתפשר על מערכות בטיחות מתקדמות.

יונדאי i30

הסנונית הראשונה מליין הדגמים החדש של יונדאי ל- 2018 היא ה i30, אחד מהדגמים המצליחים של יונדאי, עד היום נמכרו כ – 58,000 i30 בישראל. ה- i30 החדשה עוצבה, פותחה, נבחנה ומיוצרת באירופה. לדברי היבואנית ה- i30  אמור להתחרות מול אחד ממובילי הקטגוריה באירופה, פולקסווגן גולף. ביונדאי אכן מכוונים גבוה.

ה- i30 החדשה תושק בשתי רמות אבזור Premium ו- Luxury; ברמת מחירים המקובלת בקטגוריה 129,900 שח לדגם ה- Premium ו- 135,900 לדגם ה- Luxury. מפרט הבטיחות המגיע כסטנדרט בשני הדגמים כוללת: AEB – מערכת בלימה אוטונומית , FCWS-מערכת התראה להתנגשות חזיתית, DAA- מערכת התראת קשב לנהג SCC  -קרוז קונטרול אדפטיבי, LDWS – מערכת התראה לסטייה מנתיב.

את ה- i30 החדשה מניע מנוע בנזין 1.4 טורבו בשילוב תיבת הילוכים DCT רובוטית דו מצמדית, בעלת 7 הילוכים והספק של 140 כ”ס ב- 6000 סל”ד. צריכת הדלק על פי נתוני יצרן עומדת על 15.6 ק”מ לליטר בנסיעה עירונית, 20 ק”מ לליטר בנסיעה בינעירונית ו- 18 ק”מ לליטר בנסיעה משולבת. ל- i30 ציון ירוק 4 ופליטת CO2 120 גרם לק”מ. ל- i30 אבזור עשיר כבר בדגם  הבסיסי ה- Premium, מערכת מולטי מדיה מקורית של היצרן המשלבת גלישה עם Apple CarPlay או Android Auto על גבי מסך  בגודל 8 אינץ’ עם יכולת מעבר למערכת ה- Connected Car של כלמוביל עם ניווט WAZE, דיבורית Bluetooth, מצלמה אחורית מקורית. דגם ה- Luxury כולל גם חיישן גשם, משטח טעינה בטכנולוגיית QI, מפתח חכם והנעה ללא מפתח, DRL תאורת יום LED, גג שמש פנורמי, מושב נהג חשמלי.

יונדאי סונטה היברידית

את שנת 2017 רואים ביונדאי כשנת המהפכה ההיברידית, מסך המכירות של רכבים היברידים  לשנת 2017 שעומד על כ- 23,000 רכבים, יונדאי תופסת כ 37% עם כ- 7,820 מסירות. הסונטה תפסה נתח גדול בסגמנט D, של רכבי מנהלים.

הסונטה ההיברידית החדשה מושקת בשתי רמות אבזור Premium ו- Limited; עם רמת מחירים של 164,900 ₪ לדגם ה- Premium ו- 179,900 לדגם ה- Limited. בסונטה שולבה יחידת בקרה חדשה (מחשב רכב) לניהול מערכות ההינע ברכב אשר מובילים להפחתה של 8% בפליטת מזהמים ולשיפור של 23% בצריכת דלק (בהשוואה לדגם היוצא).

הסונטה משלבת מנוע חשמלי עם סוללת ליתיום-פולימר עם מנוע בנזין 2 ליטר GDI ארבעה צילינדרים, בשילוב תיבת הילוכים אוטומטית בעלת 6 הילוכים והספק של 193 כ”ס משולב ב- 6000 סל”ד. צריכת הדלק על פי נתוני יצרן עומדת על 20 ק”מ לליטר בנסיעה עירונית, 23.2 ק”מ לליטר בנסיעה בינעירונית ו- 22.7 ק”מ לליטר בנסיעה משולבת. לסונטה ההיברידית אבזור המשלב את מערכת ה- Connected Car ואבזור בטיחות אשר כולל בין היתר SCC- בקרת שיוט אדפטיבית, LDW – מערכת התראה לסטייה מנתיב, AEB- מערכת בלימה אוטונומית, DAA- מערכת התראת קשב לנהג ו- BSD- מערכת לזיהוי רכבים בשטח מת. למערכת ההיברידית והסוללה נותנת יונדאי אחריות של 7 שנים או 150 אלף ק”מ.

יונדאי טוסון

המגמה של מעבר הצרכנים מרכבי ה- Compac, רכבים משפחתיים לרכבי ה SUV, רכבי הפנאי שטח הלכה והתחזקה בשנת 2017, יונדאי טוסון יחד עם אחיו הקיה סופרטז’, נתנו את הטון והובילו את שוק רכבי ה- SUV-C. יונדאי מגדילה את מגוון דגמי הטוסון ומשיקה דגם חדש, טוסון 1.6 ליטר טורבו בשילוב תיבת הילוכים DCT רובוטית דו מצמדית והוא מפיק 177 כ”ס ב- 5,000 סל”ד, מאיץ מעמידה ל–100 קמ”ש ב–9.1 שניות ומגיע למהירות מקסימלית של 201 קמ”ש. המחיר יעמוד על 182,900.

ביונדאי לא בונים שהדגם הזה יהיה הלחם והחמאה שלהם ולשם כך הם משיקים טוסון 2.0 ליטר במחיר של 144,900.  רמות האבזור משתנות ויכללו מעתה כאמור מנוע 2 ליטר ברמת אבזור PRIME PLUS (זהה לרמת האבזור בדגםPRIME  1.6) ואליו יתווספו 3 רמות אבזור חדשות כולן במנוע 2 ליטר, PANORAMIC, OPEN SKY PLUS, LUXURY דגם הטורבו החדש יגיע ברמת אבזור LUXURY.

מידות ועיצוב הטוסון נשארים זהים אך מקבלים תוספת של מערכות בטיחות הכוללות LKAS, מערכת בקרת סטיה מנתיב ותיקון הגה החל מדגם ה-  OPEN SKY PLUS ו-BSD זיהוי שטח מת עם חיווי במראות ו- RCTA מערכת התראה על רכב חוצה ברוורס, בדגמי ה- LUXURY. רמות האבזור השונות גם הן שודרגו וכוללות אבזור עשיר הכולל החל מדגם ה- PRIME PLUS, נעילה מרכזית, שמשות כהות, פנסי ערפל קדמיים, גלגל הגה וידית הילוכים מצופים עור, שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה, בקרת שיוט, תאורת יום DRL- LED, חיישן אורות, חישוקי מגנזיום, בורר מצבי נהיגה Drive Mode)) המאפשרת בחירה בין 2 מצבי נהיגה, “רגיל” ו”ספורט”, 6 רמקולים, מערכת,Connected Car  דיבורית Bluetooth, ניווט WAZE ומצלמה אחורית.דגם ה- PANORAMIC כולל גם גג שמש פנורמי נפתח, דגם ה- OPEN SKY PLUS יכלול בנוסף חישוקי סגסוגת 19 אינץ’, פתחי מזגן למושב האחורי, מפתח חכם והנעה ללא מפתח ובקרת אקלים. דגמי ה-LUXURY  כוללים גם ריפודי עור, פנס אחורי משולב LED, חיישני רוורס מקוריים וכפתור נטרול ומושב נהג חשמלי הכולל כיוונון כרית גב תחתון.

איוניק חשמלית
יונדאי איוניק החשמלית צפויה להגיע אלינו ברבעון הראשון של 2018, ומחירה טרם נקבע.

היא מציגה רכב חשמלי לחלוטין, שמנועו מספק מומנט של 30 קג”מ, מה שמסייע לו להאיץ למאה קמ”ש ב-9.9 שניות, ולהגיע למהירות מירבית של 165 קמ”ש.

הטעינה הביתית אורכת כ-4.5 שעות, וטעינה מהירה כ-30 דקות בלבד.

המרחק שתוכלו לנסוע עם האיוניק בטעינה מלאה עומד על 250 ק”מ לפי נתוני היצרן. נחכה להשקה בכדי לבדוק כמה הוא נוסע על הכביש.