לקסוס IS300h המחודשת בארץ

מאת: יואל שוורץ, 04/12/2017
לקסוס IS300h מגיעה לארץ לאחר עדכון קוסמטי, ועם תוספת אבזור, מערכות בטיחות מתקדמות מקוריות ועם גרסת בסיס זולה משמעותית מבעבר

מה הסיפור?
יבואנית לקסוס החלה בשיווק IS לאחר מתיחת פנים. בינתיים מדובר רק בגרסת מנוע אחת – היברידית, שזוכה להטבת מס – אשר תשווק ב-3 רמות גימור. בניכר גם משווקת גרסת טורבו, עם מנוע דומה לזה שיש בלקסוס NX.

מה חדש?
בהמשך לקו העדכני בו נוקטת לקסוס, העיצוב זכה למנה נוספת של אגרסיביות עם כונסי אוויר בולטים יותר ופנסים מחודדים מבעבר במטרה לשדר דינאמיות. בפנים העדכונים עדינים יותר וכוללים לוח מחוונים מחודש, חומרי דיפון שונים ומסך מולטימדיה גדול יותר ברמת הגימור הגבוהה (“10.3, לעומת “7 כפי שהיה בעבר וקיים כיום ביתר רמות האבזור).

יחידת הכוח נותרה ללא שינוי: בנזין בנפח 2.5 ליטר, בתוספת מנוע חשמלי שמפיקים יחדיו 223 כ”ס, אולם בלקסוס מדווחים על עדכונים פנימיים שנעשו ליחידת הכוח לטובת עידון הנסיעה וגם על שידרוג מערך המתלים לשיפור נוחות הנסיעה.

לקסוס נצלה את מתיחת הפנים גם להוספת מערכות בטיחות מתקדמות. מעתה כל הגרסאות – גם אלה שימכרו בארץ – יצוידו עם חבילת הבטיחות של לקסוס שמכונה LSS. זו כולל בלימה אוטונומית בחירום, בקרת שיוט אדפטיבית, התרעת סטייה מנתיב עם סיוע אקטיבי, עמעום אורות אוטומטי (מעבר אוטומטי בין אורת גבוהים לאורות דרך), מערכת התרעה על עייפות נהג ועוד.

יש מצלמת רוורס?
בארץ IS300h תשווק ב-3 רמות גימור. רמת לקשרי תוצע מסך מולטימדיה בגודל “7, חיישני אורות וגשם, תאורת לד, חישוקי “17 ועוד. רמת פרימיום מוסיפה בקרת אקלים מפוצלת ופתחי מיזוג לאחור, ריפודי עור, תפעול חשמלי למושבים הקדמיים, מפתח חכם וחלון גג. רמת “היי-פרימיום” תוצע עם מערכת מולטימדיה מתקדמת יותר (כפי שיש בדגמי לקסוס היקרים יותר), שלה צג גדול יותר (“10.3), ממשק שליטה שונה ו-15 רמקולים מבית Mark Levinson. מושבים קדמיים מאווררים עם זיכרונות, חישניי חניה היקפיים, גלגל הגה מתכוונן חשמלית ועוד.

מה המחיר?
כשהגיעה IS הנוכחית באוקטובר 2013, היא שווקה בשלוש רמות גימור, אולם בהמשך נשרה מההיצע המקומי רמת הגימור האמצעית. בהשוואה אליהן המחירים דומים, פרט לגרסת הבסיס שכעת זולה יותר. רמת גימור לקשרי ב-IS המחודשת תעלה 229,000 שקלים. זה זול משמעותית מרמת גימור אקזקיוטיב ששווקה בעבר במחיר של 248,000 שקלים, גם שלוקחים בחשבון שרמת הגימור הזו מחסירה חלון גג ובקרת אקלים ביחס לבעבר. רמת הגימור פרימיום עולה 265,000 שקלים ומחליפה את רמת לקשרי הקודמת ששווקה במחיר של 269,000 שקלים. רמת גימור היי-פרימיום תעלה 295,000 שקלים ומחליפה את רמת גימור פרימיום שבעבר שווקה ב-289,000 שקל.

לדף הדגם >> לקסוס IS300h