מיני קלאבמן החדשה בישראל

מאת: אורון טל, 23/03/2016
דלק מוטורס החלה בשיווק מיני קלאבמן החדשה - המכונית הגדולה ביותר בהיסטוריית המותג

מיני קלאבמן תמונת צד

מה הסיפור ?
יבואנית מיני מתחילה בשיווק קלאבמן החדשה – המכונית הגדולה ביותר בהיסטוריה של המותג. קלאבמן החדשה הוצגה בתערוכת פרנקפורט 2015 ומוצבת מעל גרסת מיני קופר המוכרת בגרסת 5 דלתות, כאלטרנטיבה תכליתית ומשפחתית יותר.

כל הדגמים שיעלו ארצה בשנה הקרובה
בציר 2016 חלק א’ (אמ.ג’י – הונדה)
בציר 2016 חלק ב’ (וולוו – מרצדס)
בציר 2016 חלק ג’ (ניסאן – פורד)
בציר 2016 חלק ד’ (פיאט – שברולט)

מה הבשורה?
הבשורות הגדולות מכל במכונית החדשה, הן המראה והממדים. מיני קלאבמן היוצאת הציעה מראה ייחודי ו”דלתות התאבדות” (כשדלתות האחוריות נפתחות לכיוון ההפוך). עובדות אלה יחד עם מחיר גבוה מנעו ממכירותיה בישראל להתרומם, כשבואו לישראל של מיני קאנטרימן, הדגם דמוי השטח, סתם את הגולל סופית.
קלאבמן החדשה כבר מציעה מראה שיגרתי יותר וגם ממדים גדולים משמעותיים מבעבר ואף גדולים יותר מקאנטרימן. ביחס לדור הקודם האורך גדל בכ-33 ס”מ (ל-425 ס”מ), בסיס הגלגלים בכ-12 ס”מ (267 ס”מ), הרוחב גם ב-12 ס”מ (180 ס”מ) והגובה טיפס בעוד כ-1.5 ס”מ. נפח תא המטען עומד על 360 ליטר. למעט האורך אלה ממדים של משפחתית קומפקטית.
העיצוב מיישר קו עם הדור האחרון של מיני בתצורות האצ’בק וקבריולה, שכבר מתגלגלות על כבישי ארצנו. בתא הנוסעים ניתן להבחין במעבר של כל לוח המחוונים לשדרת ההגה מול הנהג, כאשר את מקום מד המהירות המקורי במרכז הדשבורד ממלא מסך בקרה ראשי בגודל 6.5 אינץ’. זה האחרון מוקף בטבעת לד ומצויד בבורר פיקוד ראשי בקונסולה המרכזית (כמו בדגמי ב.מ.וו).

יש טורבו?
בשלב זה מוצעת קלאבמן עם אפשרות בחירה בין שתי מנועי טורבו-בנזין. לשתיהן מערכת עצור וסע, מצב נהיגת חיסכון והנעה קדמית עם דיפרנציאל ננעל ובקרה אלקטרונית המדמה דיפרנציאל מוגבל החלקה (לאחרונה הושקה בארה”ב גרסת הנעה כפולה).
כמו במיני קופר “הרגילה” (וגם מב.מ.וו 318) גם כאן נמצא מנוע 3 צילינדרים, 1.5 ליטר ו-136 כ”ס בשילוב לתיבה אוטומטית פלנטרית עם 6 הילוכים. תאוצה מ-0 ל-100 קמ”ש אורכת 9.1 שניות, והמהירות המרבית 205 קמ”ש.
קלאבמן קופר S (בדומה למיני קופר S), מצוידת במנוע עם 4 צילינדרים בנפח 2.0 ליטר שמפיק 192 כ”ס ומשודך לתיבה אוטומטית פלנטרית עם 8 הילוכים. תאוצה מ-0 ל-100 קמ”ש אורכת 7.1 שניות, והמהירות המרבית 228 קמ”ש.

בתפירה אישית?
כסטנדרט מגיעה קלאבמן עם בקרת שיוט, בקרת אקלים מפוצלת עם פתחי אוויר ליושבים מאחור, חיישן גשם, חיישני תאורה, כניסה והתנעה ללא מפתח, פתיחה חשמלית לתא מטען (באמצעות הינף כף רגל), תאורת לד היקפית ותאורת אווירה פנימית, חישוקי 17 אינץ’ קלים ועוד.
כיאה למותג ששם דגש על התאמה אישית, תוצע קלאבמן בחבילות עיצוב שונות כולל ג’ון קופר וורקס (JCW), חבילת כרום ועוד.

מה המחיר?
מחירה של קלאבמן קופר מתחיל ב-215,000 שקלים (רמת אבזור ‘פפר’), וקופר S ב-260,000 שקלים עבור רמת גימור ‘צ’ילי’.

למידע נוסף >> מיני קלאבמן