מיצובישי אאוטלנדר מתחבר לבית

מאת: אורון טל, 21/07/2016
כלמוביל מתכוננת להשיק מחדש את מיצובישי אאוטלנדר PHEV ההיברידי – ויש בשורה צרכנית

מיצובישי אאוטלנדר PHEV חדש

מה הסיפור?
מיצובישי אאוטלנדר PHEV, עבר מתיחת פנים לפני מספר חודשים, וזאת במסגרת מתיחת פנים כוללת למשפחת האאוטלנדר. גרסת ההייבריד של האאוטלנדר מציעה עדיין את אותה יחידת כוח ואפשרות להתחבר PLUG-IN לרשת החשמל העירונית (מתח 220V ), אלא שהפעם כל אחד יכול, ולא צריך עמדת טעינה יעודית. כל זאת בניגוד לעמדות הטעינה הייעודיות להן היה זקוק הדור הקודם, בדומה לבטר פלייס.

מיצובישי אאוטלנדר PHEV תקן חדש

מה החידוש?
החידוש הגדול מתבסס על התאמת כבל הטעינה של המיצובישי אאוטלנדר PHEV לתקינה הישראלית. זאת לאחר שמכון התקנים הישראלי אישר את הכבל הנשען על תקינה אירופאית, והעבר התאמה לתקינה הישראלית. הכבר החדש עומד אפוא בתקן MODE 2, והוא מיוצר עבור הדרישות בארץ, להבדיל מהכבל בדור הקודם, שהיה בתקן MODE 3. כל זאת אפשר ויתור על עמדת טעינה ייחודית עם פיקוד ייעודי. הכבל  החדש המאושר אינו דורש עמדת הטענה ייעודית אלא יכול להתחבר למקור חשמל (שקע ביתי) בעל פחת ייעודי ושקע תעשייתי המותקנת ע" חשמלאי מוסמך המאפשר טעינה ללא צורך בעמדת טעינה.

יש מנוע?
מיצובישי אאוטלנדר PHEV  שומר על אותו סידור ייחודי של הנעה היברידית כפולה עם 3 מנועים: אחד בנזין ושניים חשמליים. שני המנועים החשמליים (אחד מלפנים ואחר מאחור) מפיקים הספק של 82 כ"ס (כל אחד), ומנוע בנזין מפיק 121 כ"ס. הרכב מציע שלושה מצבי נהיגה המתחלפים ביניהם באופן אוטומטי וללא יכולת שליטה של הנהג. במצב נהיגה 'חשמלי' פועלים רק המנועים החשמליים, ההספק המרבי הוא 82 כ"ס וטווח הנסיעה הוא 52 ק"מ (בתנאי מעבדה). במצב 'היברידי טורי' המנועים החשמליים הם המניעים ומנוע הבנזין משמש כגנרטור לטעינת המצבר. ההספק המשולב עומד על 164 כ"ס. במצב 'כלאיים מקבילי' מנוע הבנזין מניע את הגלגלים הקדמיים ישירות בסיוע המנועים החשמליים והספק המרבי המשותף עומד על 203 כ"ס.

כמה עולה?
מיצובישי אאוטלנדר PHEV צפוי להימכר בארץ לקראת סוף השנה. מחיר הדגם החדש/מחודש יישאר ללא שינוי מהותי, לעת עתה- קרי: באזור 225,000 שקלים ביחד עם הכבל, המסופק כאביזר תקני וסטנדרטי של הרכב בארץ.