מיצובישי אאוטלנדר PHEV – השקה מקומית

מאת: אלעד שלו, 20/03/2017
אחרי המתנה ממושכת נוחתת בארץ הגרסה המעודכנת של מיצובישי אאוטלנדר PHEV

מיצובישי אאוטלנדר PHEV צורה חדשה

אם חשבתם שהמכונית החשמלית מתה עם בטר פלייס, אז מיצובישי שולפת קלף מנצח, המשלב בין כל העולמות. SUV שהוא גם חשמלי, גם היברידי וגם בעל מנוע בעירה פנימי. כלמוביל יבואנית מיצובישי בישראל השיקה היום את אאוטלנדר PHEV החדש, המצויד במערכת הנעה חשמלית היברידית נטענת. זאת כוללת שני מנועי חשמל (82 כ”ס כל אחד) ומנוע בעירה פנימית (121 כ”ס) והספק משולב מקסימאלי של 203 כ”ס. לראשונה בישראל אאוטלנדר PHEV יסופק ללקוחות עם מטען נייד שיאפשר הטענה ישירות מרשת החשמל הביתית, מטען אותו ייצרה מיצובישי עבור ישראל בתקן MODE 2. עד היום הכבל היחידי שאושר ע”י מכון התקנים לטעינת הרכבים, היה כבל MODE 3 עם עמדת טעינה ייעודית בעלת מנגנון פיקוד מובנה בתוך העמדה. כבל הטענה החדש המאושר אינו דורש עמדת הטענה ייעודית אלא יכול להתחבר למקור חשמל ברשת הביתית, המותקן ע” חשמלאי מוסמך.

כמה הוא אוכל?
האאוטלנדר PHEV החדש מאפשר לעבור בין שלושה מצבי נהיגה. mode Electric Vehicle – כלי הרכב מונע על ידי סוללת ההינע בלבד. הכוח זורם דרך שני מנועי החשמל, עם טווח נסיעה מוצהר של 54 ק”מ עד 120 קמ”ש, וזמן טעינה של כ- 5 שעות. במצב זה המנועים החשמליים נסמכים על מצברי ליתיום-יון עם קיבולת של 12 קילו-וואט שעה, ומתח מערכת של 300 וולט. התוצאה היא אפס פליטת מזהמים וללא צריכת דלק בכלל.
מצב היברידי סדרתי (טורי) – הנעה חשמלית וסיוע ממנוע הבנזין. במצב של האצה או התרוקנות סוללת ההינע, מנוע הבנזין נכנס לפעולה ומייצר חשמל שמועבר לסוללת ההינע ומשם לשני מנועי החשמל.
מצב היברידי מקביל – הנעת בנזין עם סיוע של המנועים החשמליים. בנסיעה במהירות גבוהה מעל 120 קמ”ש, המנוע המרכזי נכנס לפעולה ומניע את הגלגלים הקדמיים. בעת הצורך מניע מנוע חשמלי את הגלגלים האחוריים.
צריכת הדלק בטעינה מלאה עומדת על 0 ליטר לק”מ במצב חשמלי, הצריכה המשוקללת היא כ-58 ק”מ לליטר ובטעינה מינימלית עומדת על כ-18 ק”מ לליטר, על פי נתוני יצרן.

מיצובישי אאוטלנדר PHEV מחיר

כמה הוא עולה?
האאוטלנדר PHEV החדש ישווק בשתי רמות גימור Luxury ו – Supreme ברמות מחירים של 209,900 ו – 194,900 בהתאם. כאשר ההבדל הין שתי רמות הגימור הוא בעיקר במערכות הבטיחות, דגם ה – Luxuryמגיע עם מערכת אשר מתריעה ובולמת באופן אוטונומי עד מהירות של 80 קמ”ש (65 קמ”ש במקרה של הולך רגל), בקרת שיוט אדפטיבית, התראה על סטייה מנתיב ומערכת מניעת האצה פתאומית לא רצויה. דגם ה- Supreme מצויד במערכת MOBILEYE 630.
אחריות:
3 שנים עד 100,000 ק”מ, או שנתיים ללא הגבלת ק”מ*
5 שנים עד 100 אלף ק”מ, על רכיבי המערכת החשמלית*
8 שנים עד 160 אלף ק”מ על הסוללה*
*הראשון מביניהם

לדף הדגם ומפרט >> מיצובישי אאוטלנדר PHEV