השקה – מיצובישי אקליפס קרוס

מאת: אלעד שלו, 19/02/2018
מיצובישי משיקה את האקליפס קרוס, מתחרה ישיר מול אריות השוק, הספורטז' והטוסון

צילום: אלעד שלו

כלמוביל, יבואנית מיצובישי בישראל משיקה את האקליפס קרוס ה- SUV הראשון של מיצובישי מתוך סדרה של 6 רכבי פנאי-שטח חדשים אשר צפויים להיות מושקים עד שנת 2020. לא בכדי מיצובישי משקיעה את כל המשאבים ברכבי SUV, הצרכנים נוהרים אחרי רכבי הפנאי שטח והיצרנים מספקים להם את הסחורה, בשנת 2017, עברו מכירות רכבי הפנאי שטח בישראל את רכבי המשפחתיות הקלאסיות. במיצובישי רואים לאן הרוח נושבת ואחרי ה-ASX שהייתה הסנונית הראשונה משקים את האקליפס קרוס החדשה שתתחרה מול אריות השוק, הקיה ספורטז’ והיונדאי טוסון. לדברי דוידי פיאמנטה, מנכ”ל קבוצת כלמוביל, הדבר היחיד שיכול לעצור את האקליפס קרוס מלכבוש את הפסגה היא הקצאה של 5,000 מכונית לשנת 2018 מהיצרן היפני.

האקליפס קרוס עושה שימוש בפלטפורמה משותפת לאאוטלנדר ול-ASX, בסיס גלגלים זהה – 267 ס”מ, אך מתמקם בין שניהם מבחינת ממדים. הוא ארוך (440.5 ס”מ) מה-ASX בארבעה ס”מ וקצר ב-29 ס”מ מהאאוטלנדר. תא המטען מציע 341 ליטר, קטן אפילו מאחיו ה-ASX שמציע 393 ליטר.

אקליפס קרוס

לעיצוב של האקליפס קוראים במיצובישי “קופה אתלטי”, כאשר החלון האחורי מפוצל כדוגמת היונדאי איוניק. צבע חדש נוסף למגוון הצבעים של האקליפס והוא משתלב יפה עם העונה בשנה כשמיליוני כלניות צובעות את הדרום באדום, במיצובישי קוראים לו “אדום יהלום” והוא מורכב משש שכבות של צביעה. זהירות, רק לא לשרוט את הרכב,

מתחת למכסה המנוע מציע האקליפס קרוס מנוע טורבו בנזין חדש בנפח 1.5 ל’ המפיק 163 כ”ס ומומנט של 25.4 קג”מ המושג כבר ב- 1800 סל”ד. נתון האצה של 9.3 שניות בזינוק מ-0 ל- 100 קמ”ש ומהירות מקסימלית של 200 קמ”ש. למנוע יש שתי מערכות הזרקה, הזרקה רב נקודתית במקביל למערכת הזרקה ישירה בלחץ גבוה. המנוע משודך לתיבת הילוכים רציפה (CVT) חדשה בעלת 8 יחסי העברה קבועים מראש. צריכת הדלק על פי נתוני יצרן עומדת על 12.5 ק”מ לליטר בנסיעה עירונית, 16.6 ק”מ לליטר בנסיעה בינעירונית ו- 14.9 ק”מ לליטר בנסיעה משולבת ופליטת CO2 154 גרם לק”מ.

אקליפס קרוס

רמות אבזור:

האקליפס קרוס מגיע עם 4 רמות גימור:

דגם ה- Intense – כולל מערכת מולטי-מדיה מקורית של היצרן. מדובר במערכת  המשלבת גישה ל- Apple CarPlay ו Android Auto על גבי מסך צף בגודל 7 אינץ’ עם יכולת מעבר למערכת ה- Connected Car של כלמוביל עם ניווט WAZE ושלל אפליקציות מקומיות, דיבורית Bluetooth עם תפעול מגלגל ההגה, מצלמה אחורית מקורית ושליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה. בנוסף רמת הגימור כוללת גם חלונות כהים בחלק האחורי, ספוילר אחורי בצבע הרכב, מסילות גגון, הגה וידית הילוכים בציפוי עור, בקרת שיוט הנשלטת מגלגל ההגה, מגביל מהירות הנשלט מגלגל ההגה, חישוקי סגסוגת 18″, תאורת יום DRL מסוג LED, מראות צד חשמליות, בקרת אקלים, חיישן גשם, משטח מגע לתפעול מערכת המולטימדיה ושישה רמקולים.

דגם ה- Instyle מוסיף גג שמש פנורמי כפול הנפתח בחלקו הקדמי עם סוככים פנימיים חשמליים, מנופי העברת הילוכים הנשלטים מגלגל ההגה, בלם יד חשמלי בעל פונקציית Auto Hold, מראות צד מתקפלות חשמלית, מערכת כניסה והתנעה ללא מפתח.

דגם ה- Premium מוסיף גם תאורה ראשית מסוג LED עם כוונון אוטומטי ומערכת שטיפה, חיישני חניה היקפיים מקוריים (קדמיים ואחוריים), מושבי עור, מושב נהג עם כוונון חשמלי וחימום למושבים הקדמיים, תצוגה עילית צבעונית.

דגם ה- Elite כולל  בנוסף גם מערכת הנעה כפולה 4X4 הכוללת מתג בורר למצבי נהיגה שונים עם שלושה מצבי כיול (אוטומטי, שלג וכורכר).

 

אקליפס קרוס

 

אבזור בטיחות:

*ה-Cross  Eclipse מגיע עם מגוון מערכות בטיחות אקטיביות כסטנדרט הכוללים 7 כריות אוויר, מערכת לניטור לחץ אויר בצמיגים, מערכת בלימה אוטונומית הכוללת זיהוי הולכי רגל המשתמשת ב- 3 אמצעי זיהוי (מצלמה, רדאר ורדאר לייזר)  ומונעת התנגשות על ידי בלימה אוטומטית של הרכב עד למהירות של 80 קמ”ש בזיהוי כלי רכב נוסע ו-65 קמ”ש בזיהוי הולכי רגל, מערכת התרעה על סטייה מנתיב. מערכת לשליטה אוטומטית באורות גבוהים. מערכת בקרת שיוט אדפטיבית בעלת מנגנון זחילה בפקקים.

דגמי ה- Premium וה-Elite כוללים  זיהוי כלי רכב בשטח מת ומערכת התרעה על תנועה חוצה מאחור.

ה-Eclipse Cross זכה בציון מרבי של 5 כוכבים במבחני הריסוק של ה-Euro NCAP ו-97% בהגנה על נוסעים מבוגרים.

אקליפס קרוס

 

מחירים:

Eclipse Cross Intense – ₪148,900

Eclipse Cross Instyle – ₪159,900

Eclipse Cross Premium – ₪169,900

Eclipse Cross Elite 4X4 – ₪179,900