מיצובישי משיקה את ה”משפחתית החדשה” ה- ASX

מאת: אלעד שלו, 14/11/2017
עם מערכות בטיחות מתקדמות ותג מחיר של משפחתית האם ה-ASX הוא הקלף המנצח של מיצובישי?

התרגשות רבה ניכרה על פניהם של נציגי מיצובישי בישראל, באיחור רב לעומת השקתו באירופה ואחרי תקופה ניכרת שמיצובישי לא השיקה דגם חדש בארץ. כלמוביל, יבואנית מיצובישי בישראל משיקה את ASX החדש. במיצובישי מסרבים לתייג את ה- ASX החדש בסגמנט מסוים ובעצם קוראים לו “המשפחתית החדשה”. ה- ASX הוא  רכב פנאי קומפקטי בעל 5 מקומות ישיבה אשר מתבסס על פלטפורמת האאוטלנדר וחולק עמו בסיס גלגלים דומה. ה- ASX מיוצר ביפן עם תקינה אמריקאית ומושק ב-3 רמות גימור Intense, Instyle ו-Premium.

ה- ASX ינסה לשחזר את ההצלחה של אחיו הבכור, האאוטלנדר. מיצובישי מכרה כ- 20,000 רכבי אאוטלנדר בשלוש השנים האחרונות ומצפה שה- ASX ימכור מעל 5,000 רכבים בשנה הן לשוק הפרטי והן לשוק המוסדי.

לדברי מנכ”ל קבוצת כלמוביל דוידי פיאמנטה ה- ASX עם מנוע 2 ליטר עם תיבה אוטומטית נבנה במיוחד לשוק הישראלי, באירופה משווק ה- ASX עם מנוע 1.6 ליטר ידני ודיזל אוטומטי, בארה”ב משווק ה-ASX עם מנוע 2.4 ליטר עם תיבה אוטומטית.

במיצובישי רואים בדגם ה-ASX הסנונית ראשונה במגוון של 5 דגמי פנאי-שטח חדשים אשר כלמוביל תציע ללקוחותיה ב-3 השנים הקרובות בסגמנטים השונים. כנראה להצהרה הזו יש כיסוי כי מיצובישי נקנתה ע”י קונצרן רנו-ניסן ועם שיתוף הפעולה בין היצרניות נראה יותר דגמים בטווח זמן קצר שיגיעו לשוק.

ל-ASX כאמור מגיע עם מנוע בנזין בנפח של 2 ליטר ובהספק של 150 כ”ס ו-20.1 קג”מ, תיבת הילוכים אוטומטית רציפה CVT. צריכת הדלק לפי נתוני יצרן, עירוני 10.3 ק”מ/ל. בין עירונית 12.8 ק”מ/ל ומשולבת 11.3 ק”מ/ל.

מידותיו של ה- ASX החדש: אורך של 4,365 מ”מ, רוחב של 1,810 מ”מ, גובה של 1,645 מ”מ, בסיס גלגלים של 2,670 מ”מ (זהה לזה של האאוטלנדר) ומרווח גחון של 215 מ”מ.  נפח תא מטען של 393 ליטר ומיכל דלק של 63 ליטר.

כבר בדגם הבסיס ברמת Intense מגיע ה-ASX עם מערכות בטיחות מקוריות הכוללות בלימה אוטונומית (FCM), זיהוי הולכי רגל ודו גלגלי, התרעה על סטייה מנתיב (LDW), שליטה אוטומטית באורות גבוהים (AHB) ו-7 כריות אוויר, חישוקי סגסוגת 18 אינץ’, , בקרת אקלים, חיישני גשם ותאורה אוטומטיים, בקרת שיוט הנשלטת מגלגל ההגה, דיבורית Bluetooth הנשלטת מגלגל ההגה, פנסי ערפל קדמיים, מראה מרכזית מתכהה אוטומטית (מונוכרומטית), סף פגוש קדמי כסוף, 6 רמקולים, קונסולה מרכזית בעיצוב Piano-Black ואת מערכת המולטימדיה Connected Car. מחיר 132,900

דגם Instyle כולל בנוסף מראות צד משולבות איתות, פס קישוט כרום על מסגרת חלונות הצד, כניסה והנעה ללא מפתח (KOS) ותאורת DRL מסוג LED. מחיר 135,900 ₪.

דגם Premium  כולל גג שמש פנוראמי עם סוכך פנימי חשמלי, ריפוד מושבים מהודר, חימום למושבים הקדמיים, דיפוני דלתות דמוי עור שחור ותאורת LED בצדי הגג הפנורמי. מחיר 142,900 ₪.

מערכת המולטימדיה  Connected Car של כלמוביל משלבת כרטיס SIM עם חבילת דאטה חודשית של 3GB למשך 12 חודשים בדור 4 וכוללת מסך 7 אינץ’, מערכת הפעלה מסוג אנדרואיד פועלת על גבי מערכת המולטימדיה שברכב ומספקת בין היתר ממשק מגע נוח ואפשרות להאזנה לתחנות רדיו מכל העולם באמצעות אפליקציית רדיו Nobex האינטרנטי, אפליקציות רדיו של רדיוס 100 FM ורדיו תל אביב, Hot Spot  לגלישה באינטרנט ברכב וכן מצלמת נסיעה לאחור. בנוסף, דיבורית Bluetooth, ניווט הכולל מערכתWAZE   וחניה באמצעות האפליקציות סלופארק ופנגו. עוד על גבי המסכים מוצגים מסכי עזרה אינטרנטיים של מיצובישי, פריסת אולמות התצוגה, מרכזי השירות והטרייד-אין אשר ניתן להתקשר או לנווט אליהם בלחיצת כפתור.

מיצובישי ASX

אחריות היא ל-3 שנים או 100,000 ק”מ.