מרצדס ספרינטר בישראל

מאת: יואל שוורץ, 20/02/2019
דור שלישי למסחרית הנמכרת ביותר בקטגוריה. היא מוצעת בשפע של תתי-דגם וגרסאות, עשירה באבזור ובמערכות בטיחות

מרצדס ספרינטר

מה הסיפור?
החל שיווק ספרינטר החדש – דור שלישי למסחרית הנמכרת ביותר בקטגוריה. היא תוצע בגרסאות 3.5 טון ו-5.5 טון, בארבעה אורכים,שלושה גבהים, ובשימוש כרכב הובלה והיסעים ל-10 עד 22 נוסעים.

מה חדש?
בין החידושים רצפת תא המטען נמוכה ב-8 ס”מ בגרסת הנעה קדמית (3.5 טון בלבד). אמנם כושר העמסה קטן יותר, אבל הרצפה הנמוכה מקנה גישה נוחה יותר להטענה, לצד קיבולת תא מטען גדולה.

סביבת הנהג מתקדמת משמעותית מזו של הדגם הפורש, עם מתג הנעה ומסך מגע בגודל 7 אינץ’ בגרסאות הבסיס או 10.25 אינץ’ בגרסאות הבכירות כולל מערכת “MBUX”של מרצדס, שמאפשרת פקודות קוליות בשפה טבעית. יש גם יותר תאי אחסון ואפשרות לתוספות מצלמות חניה היקפיות, מושב נהג מתכוון חשמלית, שלושה שקעי USBc, טעינה אלחוטית ועוד.

ספרינטר גם יצויד במערכות בטיחות מתקדמות ובהן בלימה אוטונומית בחירום, התרעה על סטייה מנתיב ומערכת בקרת יציבות ייעודית מותאמת להתמודדות גם עם רוח צד. רמות הגימור הגבוהות יותר מוסיפות סיוע בשמירה על נתיב, בקרת שיוט אדפטיבית, התראה לשטחים מתים וערנות נהג.

מרצדס ספרינטר

היצע מנועי הטורבו-דיזל כולל ארבע צילינדרים בנפח 2.1 ליטר ובשתי רמות הספק – 143 כ”ס (בהנעה קדמית) או 163כ”ס (הנעה אחורית). גרסת הנעה אחורית תוצע גם עם מנוע V6 בנפח 3.0 ליטר, 190 כ”ס. בהתאם למנוע יוצעו תיבות שישה הילוכים ידנית, שבעה הילוכים אוטומטית (הנעה אחורית) ותשעה הילוכים אוטומטית (להנעה קדמית).

מה המחיר?
המחיר מתחיל מ-199,000 שקלים עבור ואן סגור, 3.5 טון הנעה קדמית, כשהיבואנית מציעה אחריות עד ארבע שנים –שנתיים של היצרנית ואפשרות רכישת שנתיים נוספות.