משפחת צ'יף של אינדיאן מתרחבת

מאת: יואל שוורץ, 31/12/2021
צ'יף, מהדגמים האיקוניים של מותג האופנועים האמריקני אינדיאן, מתחדש ומושק בישראל ב-3 גרסאות לכבוד ציון 100 שנים להיווסדו. בנוסף מוצא בית חדש בתל אביב

אינדיאן דארק הורס

אינדיאן דארק הורס

מה הסיפור?
אינדיאן הוא אחד מיצרני האופנועים הוותיקים בעולם. הוא נוסד ב-1901, כשדגמיו הפופולריים ביותר היו סקאוט וצ'יף. הדור הראשון של צ'יף הוצג ב-1921 ויוצר עד שהחברה פשטה את הרגל ב-1953. הדגם חזר לתודעה ב-2006 בבעלות בריטית, ופעם נוספת ב-2014 בדגם שממשיך גם כיום תחת בעלות פולריס.

100 שנים חלפו מאז הוצג צ'יף המקורי ולציון הדרך הציגה אינדיאן 3 גרסאות חדשות שנבדלות בעיצוב ומכאן גם בשימושיות.

מה דומה?
הבסיס בכל 3 הגרסאות זהה: שלדת צינורות של הצ'יף, מנוע V טווין ת'אנדרסטרוק 116, בנפח 1,890 סמ"ק, הספק של 88 כ"ס ומומנט של 16.5 קג"מ. בכולם 3 מצבי רכיבה ('רגיל', 'תיור' ו'ספורט'), מערכת פליטה כפולה, מערכת מתלים זהה, גובה מושב של 662 מ"מ, מיכל דלק של 15.1 ליטר, צמיגי פירלי נייט דרגון ומשקל מלא של כ-304 ק"ג. גם האבזור בכולם זהה: הנעה ללא מפתח, בקרת שיוט, לוח מחוונים מוקרן שהוא למעשה מסך מגע מעוגל (לראשונה בעולם הדו"ג) בקוטר 101 מ"מ שנשלט גם מפקדים בכידון, ומערכת Ride Command שמאפשרת חיבור לסלולר והקרנה של תצוגת השיחות, הודעות, מוזיקה וניווט על לוח המחוונים.

אינדיאן דארק הורס

אינדיאן דארק הורס. צלם: רונן טופלברג

מה חדש?
גרסת דארק הורס (Dark Horse) עם כידון ישר ורחב, רגליות שממוקמות במרכז, חישוק קדמי יצוק "19, קפיץ אחורי חשוף, פנס קטן ומושב יחיד. העיצוב נקי כשתנוחת הרכיבה לוקחת את הרגליים מעט אחורה מהמקובל בדגמי צ'יף בשל מיקום הרגליות. המראה הכללי מושחר, אבל בניגוד לשמו מוצע ב-3 אפשרויות צביעה: שחור, אפור ואלומיניום. המחיר: 149,900 שקלים.

גרסת בובר דארק הורס (Bobber Dark Horse) עם כידון גבוה יותר, רגליות שלוחות לפנים, חישוקי שפיצים בקוטר 16 אינץ' ובולמים מכוסים ב"שרוולים" למראה הקלאסי יותר. בשל הכידון ומיקום הרגליות, תנוחת הרכיבה זקופה יותר. גם גרסה זו זמינה ב-3 צבעים: שחור מעושן, טיטניום מעושן וירוק מט מעושן. המחיר: 159,900 שקלים.

גרסת סופר צ'יף לימיטד נועדה לרכיבה ארוכת-טווח, וכולל בהתאם משקף חזית (פריק), כידון קרוזר, מושב 'טורינג', מושב נוסף למורכב, מדרכי רגליים ותיקי זנב מעור. המראה קלאסי ואלגנטי יותר בזכות פנס מודגש בחזית, גימור כרום למזלג הקדמי ולצינורות המפלט. מוצע בצבעים מטאליים בלבד: שחור, כחול וחום. המחיר 169,900 שקלים.

בכחול: אינדיאן סופר צ'יף לימיטד . בשחור דארק הורס בובר

בכחול: אינדיאן סופר צ'יף לימיטד . בשחור דארק הורס בובר. צלם: יואל שורץ

מיקום חדש?
יחד עם הדגמים החדשים חונכת היבואנית, ד.ל.ב מוטורספורט, אולם תצוגה חדש. למעשה ליבואנית רצף של אולמות תצוגה צמודים האחד לשני. האולם החדש נמצא בשוקן 18 בצמוד לאולם של KTM בשוקן 16 ובצמוד לאולם החדש של רויאל אנפילד בשוקן 14 (משכנו הקודם של אינדיאן).