מתיחת פנים לפורד מונדיאו

מאת: אורון טל, 25/01/2016
המשפחתית הגדולה של פורד עברה מתיחת פנים. אלינו לא ברור אם תגיע

פורד פיוז'ן אתר כבישים

מה הסיפור?
4 שנים לאחר שהוצגה לראשונה בתערוכת דטרויט, חוזרת פורד לאותה תערוכה ומציגה מתיחת פנים למונדיאו שבארה”ב נקראת פיוז’ן (Fusion).

מה חדש?
פורד נצלה את ההזדמנות לרענון חיצוני ופנימי, אבל גולת הכותרת היא הוספת גרסה ספורטיבית חדשה. גרסה זו מכונה ‘ספורט’ ולה מנוע טורבו-בנזין V6 מסדרת ‘אקובוסט’ בנפח 2.7 ליטר שמפיק 325 כ”ס ו-48.5 קג”מ. המנוע משודך לתיבת הילוכים אוטומטית, ההנעה כפולה, אבל לעת עתה נתוני הביצועים טרם פורסמו. לצד גרסה זו פורד מדווחת על עוד שתי גרסאות שיוצגו בהמשך: גרסת הייבריד, והייבריד פלאג-אין שנטענת מרשת החשמל הביתית.

מתי אצלנו?
שיווקה של פיוז’ן בארה”ב יחל בקיץ, ואלינו היא תגיע באמצעות היבואנית המקבילה, איילון מוטורס. היבואנית הרשמית, דלק מוטורס, שמייבאת את המכונית מאירופה ותחת השם מונדיאו, עדיין בוחנת את ייבוא הדגם שלמעשה לא משווק בישראל כבר 3 שנים.

למה השיווק התעכב?
שיווק הדור הנוכחי של מונדיאו היה אמור להתחיל בשנת 2013, אולם החלטת פורד העולמית להתייעלות, גרם לעיכוב בייצור חלק מדגמי החברה באירופה. ייצור מונדיאו למשל הועתק לספרד לאחר שהמפעל בבלגיה נסגר. התוצאה היתה שמונדיאו החדשה הגיעה לאירופה באיחור של שנתיים לאחר הצגת המכונית החדשה (בתערוכת פריז 2012) ושנתיים לאחר תחילת שיווק האחות האמריקנית. כאמור בישראל, השיווק עדיין לא החל.

למידע נוסף >> פורד מונדיאו