נחשפה: סובארו אימפרזה חדשה

מאת: אורון טל, 04/04/2016
אימפרזה החדשה שנחפשה בתערוכת ניו יורק, בנויה על פלטפורמה גלובלית חדשה והיא חלק מתכנית התחדשות של היצרנית. אצלנו ברבעון האחרון של השנה או בתחילת 2017

סובארו אימפרזה 2017

מה הסיפור?
סובארו חשפה בתערוכת ניו יורק את אימפרזה החדשה שבעצמה מבוססת על הפלטפורמה החדשה ומודולארית שנחשפה לפני מספר שבועות. הפלטפורמה החדשה והגלובלית של סובארו אמורה לשרת את המותג בשנים הקרובות עבור מגוון דגמים ומתוכננת כדי להתאים למנוע בעירה פנימית וגם למערכות הנעה אלטרנטיבית: הייבריד, פלאג-אין הייבריד וחשמלית.

כל הדגמים שיעלו ארצה בשנה הקרובה
בציר 2016 חלק א’ (אמ.ג’י – הונדה)
בציר 2016 חלק ב’ (וולוו – מרצדס)
בציר 2016 חלק ג’ (ניסאן – פורד)
בציר 2016 חלק ד’ (פיאט – שברולט)

גדול יותר?
הדור החדש והחמישי במספר הושק במקביל בשתי צורות מרכב: סדאן, והאצ’בק (5 דלתות). העיצוב הוא המשך ישיר לקו העיצובי החדש, כפי שנחנך ב-XV קונספט בז’נבה לפני מספר שבועות. כל זה מתבטא בגריל משושה חדש, פנסי חזית מלוכסנים ומשוכים לאחור, ופנסים אחוריים חדשים.
מתחת לפני השטח נמצא פלטפורמה חדשה וארוכה ב-2.5 ס”מ ביחס לקודמתה, כך שכעת בסיס הגלגלים עומד על 267 ס”מ. אורכה של המכונית גדל גם כן כשהסדאן נמתחת לכדי 462.5 ס”מ וגרסת ההאצ’בק על 446 ס”מ. גם הרוחב גדל במעט ואילו הגובה קוצץ.
לפי סובארו הפלטפורמה החדשה קשיחה ב-70% בהשוואה לדור הקודם. בנוסף עיגון מוט המייצב האחורי ישירות לפלטפורמה ועצמות עצה כפולות מאחור הפחיתו ב-50% את תנועת הגלגול של הרכב בפניות. ביחד עם הנעה כפולה עם חלוקת מומנט אקטיבית, סובארו טוענים לרמה חדשה של שליטה, צייתנות והנעה מנהיגה.

מה בבטיחות?
כחלק מהתחדשות המותג מציע סובארו מערכת שהיא מכנה Eye Sight – שם שיווקי לאוסף של מערכות בטיחות המקבילות למערכי הבטיחות של המתחרות. מערך זה כולל מערכת בלימה אוטונומית למהירות עירונית, התראה על עצמים בשטח מת, בקרת סטייה מנתיב, בקרת שיוט אקטיבית וסייען אלומה גבוהה.

עוד כוח?
סובארו מדווחת על עדכון למנוע ה-2.0 ליטר בנזין מסדרת FB. זהו מנוע אטמוספרי שזכה להזרקת דלק ישירה ולתוספת הספק של 4 כ”ס ביחס לדור הקודם, כך שכעת יש 152 כ”ס. מנוע זה הושק בארה”ב עם תיבת הילוכים אוטומטית רציפה משופרת עם 7 יחסי העברה מתוכנתים מראש.
ההנעה כפולה כאשר רמות האבזור הבכירות יציעו מערכת הנעה כפולה מתקדמת יותר. למערכת זו יכולת חלוקת מומנט אקטיבית שמשמעותה העברת הכוח לגלגלים החיצוניים בפניה בכדי ליעל את שינויי הכיוון. לעת עתה לא נחשפו פרטים אודות גרסאות חלשות יותר.

יש מולטימדיה?
בתא הנוסעים נפגוש קו עיצובי שבלוני יותר, הנשלט באלמנטים טרפזיים ומשושים כהמשך ישיר לחזית. בארה”ב היא תשווק ב-4 רמות גימור: בסיסית, פרימיום, ספורט ולימיטד. בין האביזרים ניתן למנות מערכת מולטימדיה מקורית עם צג מגע 6.5 אינץ’, חיבור למכשירי Apple ואנדרואיד, תאורת LED חיצונית, גג שמש, חישוקי 16 אינץ’ או 18 אינץ’ ועוד.

מתי אצלנו?
סובארו אימפרזה החדשה תיוצר בארה”ב וביפן ושיווקה בארה”ב יחל בסביבות אוקטובר השנה. אלינו היא צפויה להגיע ברבעון האחרון של השנה או בתחילת 2017.