ניסאן איקסטרייל המחודש כבר כאן

מאת: יואל שוורץ, 24/10/2017
רכב הפנאי 7 מושבים של ניסאן הגיע לישראל לאחר מתיחת פנים. בתפריט: עיצוב מעודכן, עוד אבזור ועוד בטיחות

ניסאן איקסטרייל - חוות דעת

מה הסיפור?
יבואנית ניסאן החלה בשיווק איקסטרייל המחודש. כבעבר הוא יהיה זמין בישראל רק עם מנועי טורבו-דיזל בנפח 1.6 או 2.0 ליטר.

מה חדש?
רכב הפנאי 7 מושבים של ניסאן הושק בתערוכת פרנקפורט 2013, ועבר מתיחת פנים לפני כחצי שנה. העדכון כולל עיצוב חדש לחרטום שמציג את הקו הנוכחי של ניסאן עם תצורת V בולטת מבעבר. בפנים נמצא גלגל הגה חדש ודיפונים שונים. מתחת לפני השטח, ניסאן טוענת לשימוש בחומרי בידוד עדיפים (רצפה, סביב החלונות וסביב בתי הגלגלים) כדי ליצור סביבה שקטה יותר.
כבעבר אקסטרייל ישווק רק עם מנועי דיזל ואלה לא השתנו כלל: 1.6 ליטר 130 כ”ס ו-2.0 ליטר 177 כ”ס שמשודכים לאותה תיבה רציפה והנעה קדמית או אופציה לכפולה קבועה ב-2.0 ליטר.

ניסאן איקסטרייל 2017

מולטימדיה, עור וחלון גג?
רשימת האבזור נותרה זהה לדגם היוצא וכוללת בגרסה הבסיסית אסנטה (Acenta), מערכת מולטימדיה עם מסך מגע בגודל 7 אינץ’ בהתקנה מקומית, חיבורי AUX ,USB ובלוטות’, בקרת אקלים מפוצלת, חיישני חנייה היקפיים, חיישני אורות וגשם, חלון גג וחישוקי 18 אינץ’ קלים. מהפן הבטיחותי, רשימת הציוד בגרסת הבסיס שופרה ולמערכות התרעה על סטייה מנתיב, זיהוי תמרורים ותאורה אדפטיבית (מעבר אוטומטי בין אורות גבוהים לרגילים), שהיו בעבר, נוספה גם בלימה אוטונומית במצבי חירום עם זיהוי הולכי רגל.

רמת האבזור טקנה (Tekna), משודרג מעט מבעבר וכולל  מסך מגע 7 אינץ’ מקורי עם מצלמות היקפיות, כניסה והנעה ללא מפתח, מושבי עור, מושבים קדמיים חשמליים ומחוממים, חימום להגה ולשורת המושבים השנייה, פתיחת תא מטען חשמלית באמצעות הסטת הרגל מתחת לפגוש, פנסי לד קדמיים עוקבי פנייה וחישוקי 19 אינץ’ קלים. אבזור הבטיחות משודרג גם כן וכולל התרעת רכב בשטח מת (כולל בנסיעה לאחור), התרעת עייפות נהג ותאורה עוקבת פניה.

מה המחיר?
את גרסת ה-1.6 ליטר ניתן להזמין בשתי רמות אבזור ובמחיר של 177 ו-190 אלף שקלים בהתאמה. גרסת ה-2.0 ליטר מוצעת רק ברמת הגימור הגבוהה ועם הנעה כפולה קבועה ובמחיר של 210,000 שקלים.

לדף הדגם >> ניסאן איקסטרייל