ניסאן נבארה- הפיק אפ שבא לתת פייט לטויוטה היילקס

מאת: אלעד שלו, 26/11/2017
לאחר תקופה ארוכה שלקבוצת קרסו לא היה נציג בסגמנט הטנדרים,  החלו בקרסו בשיווק הנבארה החדש. בשוק שנשלט כמעט כולו ביידי טויוטה היילקס ומיצובישי מגנום. הניסן נבארה מגיע לתת קרב פיק אפים הן בשטח והן בכביש.

ניסאן נבארה 1 2018

הנבארה החדש תשווק בישראל עם מנוע הטורבו דיזל המשרת בין היתר גם את רנו אלאסקן – מדובר ביחידה בנפח 2.3 ליטרים המפיקה 190 כ”ס ו-45.9 קג”מ, שתשודך לתיבה אוטומטית בעלת שבעה הילוכים. נתוני הביצועים מכובדים למדי עבור טנדר: את הזינוק מ-0 ל-100 משלים הנבארה תוך 10.8 שניות ואילו צריכת הדלק הממוצעת היא 12.5 ק”מ לליטר לפי נתוני יצרן.

הנבארה תצויד במערכת המאפשרת לעבור מנסיעה עם הנעה קדמית WD2 לבין הנעה WD4. המערכת מופעלת ומנותקת באופן אלקטרוני באמצעות כפתור הממוקם על לוח המכשירים. לנבארה יש גם יכולות בשטח טכני עם אפשרות לשלב ליחס העברה נמוך, בשפת הג’יפאים, מצב LOW. אחרי שהצלחתם לטפס את המעלה עם מצב LOW, הנבארה מציע לרדת את הירידות עם מערכת נסיעה במורד כסטנדרט.

אחד מהחסרונות העיקריים של סגמנט הפיק אפים היה המתלה האחורי שהיה קשוח מאוד וזה בכדי לאפשר העמסה מקסימלית לארגז הטנדר, דבר שהיה מאוד פוגע בנוחות הנסיעה של הטנדר על הכביש, הנבארה החדש מנסה לתקן את המצב עם מתלה אחורי חדש  בעל חמישה חיבורים עם קפיצי סליל, היא גם קלה יותר ב-20 ק”ג מהמערכת הקודמת.

ניסן נבארה 2 2018

הנבארה, שתוכנן ועוצב במיוחד עבור הדרישות וההעדפות הספציפיות של השוק האירופאי ומיוצר במפעל הייצור של ניסאן בברצלונה, תוכנן בתצורת תא כפול כך שהוא מציג סגנון כללי קשוח אך ספורטיבי, עם שילוב של משטחים קמורים וקעורים המעניקים מראה דינמי. הגריל הקדמי V-motion – שהוא סימן ההיכר של ניסאן – ותאורת הנסיעה ביום מסוג LED בצורת בומרנג.

הנאברה החדש מגיע כסטנדרט עם מערכת דיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה אלקטרוני (eLSD). מערכת זו משתמשת בחיישני בלימה שמנטרים באופן רציף את מהירות הגלגלים; אם היא מזהה שגלגל אחד על הסרן מסתובב מהר יותר מאשר הגלגל השני, היא מפעילה לחץ בלימה קצר כדי להאט את הגלגל המהיר יותר. התוצאה הסופית היא אחיזת כביש משופרת, איזון בפניות ותחושה בטוחה יותר. חידוש נוסף שמציע הנבארה בתחום הבטיחות האקטיבית היא מערכת לבלימה במקרה חירום מלפנים (FEB).

כושר נשיאת המטען וכושר הגרירה של הנבארה שופרו בכל הדגמים. עם כושר נשיאת מטען של 954 ק”ג ויכולת גרירה של 3,500 ק”ג, הנבארה החדש מוכן למשימות הקשות והתובעניות ביותר של העבודה או פעילויות הפנאי.

ניסן נבארה 3 2018

הנבארה החדש מגיע ברמת גימור: Acenta, מציע רמת אבזור הכוללת: שבע כריות אוויר, דיפרנציאל מוגבל החלקה אלקטורוני, נעילת דיפרנציאל אחורית, עזרים אלקטרוניים לשטח כגון עזר לזינוק בעלייה, וו גרירה, גלגלי אלומיניום 18″, מצלמה אחורית, מדרגות צד מקוריות, מערכת לבלימה במצבי חירום ועוד.

 

מחיר נבארה 2.3 טורבו דיזל אוטומט Acenta – החל מ- 245,000 ₪.