סובארו לבורג כבר כאן

מאת: אורון טל, 14/04/2016
סמל"ת החלה בשיווק סובארו לבורג - מכונית סטיישן ספורטיבית עם מנוע 1.6 ליטר טורבו, רכיבים של WRX ותג מחיר גבוה

סובארו לבורג

מה הסיפור?
שנתיים לאחר שסובארו השיקה את ‘לבורג’ (Levorg) בתערוכת טוקיו 2014, ושנה לאחר שזו החלה להתגלגל על כבישי אירופה, מגיעה המכונית גם לישראל. בשלב זה היא מגיעה עם המנוע הקטן שבהיצע, תיבה אוטומטית והנעה כפולה. חובבי המותג הקשוח, הכינו את המזומנים.

מה הבשורה?
לבורג היא בעצם גרסת סטיישן ספורטיבית משהו של סובארו אימפרזה הפורשת. סובארו הרי השיקה לפני מספר שבועות אימפרזה חדשה בארה”ב. בעוד שאימפרזה החדשה היא מכונית חדשה לגמרי שגם מבוססת על פלטפורמה חדשה לגמרי, לבורג היא הכלאה של אימפרזה הקודמת ולגאסי, שנמכרת בישראל בכינוי B4. אבל זו לא סתם אימפרזה רגילה, אלא מכונית שחולקת רכיבים עם גרסת WRX הספורטיבית.

כמה סוגר?
בשלב זה מגיעה לבורג בתצורת הנעה אחת. זו מציעה מנוע בוקסר 1.6 ליטר טורבו בנזין בהזרקה ישירה, המשודך לתיבה אוטומטית רציפה, CVT. משם הכוח מתועל לכל 4 הגלגלים, דרך הנעה כפולה קבועה “סימטרית” כלשון סובארו. המנוע מפיק 170 כ”ס בתחום שבין 4,800-5,600 סל”ד ומומנט של 25.5 קג”מ בתחום שבין 1,800-4,800 סל”ד. כל זה מתורגם לתאוצה מ-0 ל-100 קמ”ש בתוך 8.9 שניות, בדרך למהירות מרבית של 210 קמ”ש. נתונים אלה אמנם לא ממש מאיימים על הגרסאות החמות של סקודה אוקטביה ופורד פוקוס, אבל מצד שני צריך לזכור שזהו המנוע הקטן ובחו”ל מוצע הדגם גם עם מנוע 2.0 ליטר טורבו. צריכת הדלק המשולבת עומדת על 13.5 ק”מ לליטר עפ”י נתוני היצרן.

סוברו LEVORG חוות דעת

מה באבזור?
לבורג מגיעה ארצה ברמת אבזור GT. לזו מפרט עשיר למדיי הכולל מערכת מולטימדיה עם מסך מגע 7 אינץ’, בלוטות’, USB ו-AUX, בקרת אקלים מפוצלת, מפתח חכם לכניסה והנעה, בקרת שיוט, מערכת מצבי נהיגה SI-DRIVE עם 2 מצבים הנשלטים מההגה, חישוקי 18 אינץ’ קלים, תאורת LED ומפלט אחורי כפול.

כמה עולה?
מחירה של סובארו לבורג 1.6GT עומד על 174,990 שקלים. מחיר נמוך ביחס למשפחתיות חמות כמו אוקטביה Rs או פורד פוקוס ST, אבל יחסית גבוהה לכשעצמו. דבר שמכוון את המכונית לקהל יעד מאוד מצומצם.

למידע נוסף >> סובארו לבורג