סוזוקי סלריו בישראל

מאת: יואל שוורץ, 11/04/2016
מחליפת סוזוקי אלטו וספלאש הגיעה לישראל. שמה סלריו והיא תוצע עם תיבה אוטומטית רובוטית במחיר הזול בישראל

סוזוקי סלריו בישראל

מה הסיפור?
חברת מכשירי תנועה השיקה היום (ב’) את סוזוקי סלריו, מכונית המיני שמחליפה את אלטו ואת סוזוקי ספלאש גם יחד. בדברי הימים של שוק הרכב הישראלי, תיזכר סוזוקי אלטו כמי ששברה שתי מוסכמות ישראליות: 1. כזו שהפיכה רוח חיים בקטגוריית מיני שעד אז היתה זניחה. 2. כזו שהחזירה את התיבה הידנית לתודעה הציבורית.
למתחרות לקח עוד כמה שנים להתאושש, וכיום מונה השוק מגוון רחב של דגמים וגרסאות בקטגוריה, עם נתח שוק של כ-10% מכלל מכירות המכוניות בישראל. בנוסף, עם השנים התיבה האוטומטית שבה להיות דומיננטית עם נתח של מעל 80% ממכירות הקטגוריה.

מה חדש?
סוזוקי סלריו מבוססת על פלטפורמה חדשה וגדולה יותר מאלטו בכל מימד (למעט נתון הרוחב הזהה). היא ארוכה מאלטו ב-10 ס”מ, גבוהה ב-7 ס”מ ובעלת בסיס גלגלים ארוך ב-7 ס”מ. נפח תא המטען צמח כמעט פי 2 מ-129 ל-254 ליטר וכעת יש מקום ל-5 נוסעים לעומת 4 באלטו (בחו”ל נמכרת גרסת סלריו גם עם 4 מקומות ישיבה). למרות הגידול בממדים סוזוקי מדווחת על ירידה של 20 ק”ג במשקל העצמי לעומת אלטו.

כמה כוח?
שינוי מהותי גם חל בגזרת תיבת ההילוכים. במקום תיבה אוטומטי “רגילה” (פלנטרית), כמו שהיתה באלטו, סלריו מוצעת עם תיבה אוטומטית רובוטית בעלת מצמד בודד. זוהי תיבת הילוכים חדשה בעלת 5 מהירויות (לעומת 4 באלטו האוטומטית) אשר זהה לגרסה האוטומטית-רובוטית ולגרסה הידנית. ההבדל בין התיבות הוא רק מנגנון הפיקוד הרובוטי.
המנוע עצמו נותר כשהיה, 3 צילינדרים בנפח 1.0 ליטר שמפיק 68 כ”ס. הוא עבר מספר התאמות כדי לעמוד בתקני הזיהום העדכניים, אך ללא שינוי בהספק. עם שתי תיבות ההילוכים נתוני הביצועים זהים (וגם זהים לאלה של אלטו): תאוצה מעמידה ל-100 קמ”ש ב-14 שניות ומהירות מרבית של 155 קמ”ש. תצרוכת הדלק הממוצעת בתנאי מעבדה עומדת על 27.8 ק”מ לליטר (לעומת 23 ק”מ לליטר באלטו).

יש מתנות?
רשימת האבזור בסלריו נדיבה מזו שהיתה באלטו וכוללת ארבעה חלונות חשמל (האחוריים נפתחים במלואם ולא חלקית כמו באלטו), מראות בעלות כיוונן חשמלי (ידני באלטו), מערכת שמע מקורית עם דיבורית בלוטות’ ושליטה מההגה, חישוקים קלים, מערכת מובילאיי ועוד.
בנוסף תוצע המכונית עם שתי חבילות אבזור אופציונאליות, הראשונה כוללת מערכת מולטימדיה (מבוססת אנדרואיד) ושניה שנקראת ‘קרוס-פאק’ ובעלת מראה “כאילו שטח”, כוללת תוספות קוסמטיות כמו ספי פלסטיק שחורים, ספויילר גג ועוד. כל אחת מהחבילות עולה 4,600 שקלים, כשבמהלך תקופת ההשקה שתיערך כחודש, ניתן יהיה לבחור חבילה אחת מהשתיים כמתנה ללא תוספת תשלום.

מה המחיר?
סלריו שמגיע אלינו מתאילנד (אלטו הגיע מהודו), תימכר עם תיבה ידנית במחיר של 59,000 שקלים ועם תיבה אוטומטית-רובוטית ב-66,000 שקלים. זהו מחיר מעט גבוהה מזה של אלטו, אך מחיר שעדיין מכתיר את סלריו כמכונית המיני האוטומטית הזולה ביותר בישראל (לפני מבצעים).
אורן אוחנה, מנהל מותג סוזוקי, מעריך שעד סוף שנה זו ימכרו כ-3,000 מדגמי סלריו בחלוקה של 50% ידני ואוטומטי.

למידע נוסף >> סוזוקי סלריו