סיאט איביזה החדשה – השקה מקומית

מאת: אורון טל, 05/09/2017
הושקה בישראל המחליפה של מלכת המכירות בקטגורית הסופרמיני בישראל

סיאט איביזה החדשה - רכב חדש

צילום: יח”ץ

מה הסיפור?
מדובר בדור חמישי למכונית הסופרמיני של מותג הרכב הספרדי סיאט. סיאט איביזה, עוד מיום היוולדה כמכונית העצמאית הראשונה של סיאט, היא אחת המכוניות החשובות ביותר של סיאט, ומהווה את עיקר המכירות של היצרן בעולם ובישראל בפרט.
הדור החדש יושב על גרסה עדכנית לפלטפורמת MQB-A0, שמשמשת כעת גם את הפולקסוואגן פולו החדשה, שנחשפה לפני שבועות ספורים.

סיאט איביזה החדשה - השקה

מה החידוש?
סיאט איביזה החדשה נראית כמו סיאט לאון מוקטנת. אבל רגע, סיאט לאון בעצמה נראית כמו סיאט איביזה מוגדלת. ההסבר לכך הוא שסיאט איביזה החדשה היא אבולוציה עיצובית לדגם הפורש, אשר התווה את הקווים לסיאט לאון הנוכחית, ומשם לשאר דגמי היצרן הספרדי. האיביזה החדשה אפוא נראית בוגרת וגדולה מבעבר, וזה ממשיך לתא נוסעים מעט עשיר יותר. בוודאי נוכח הפשטות הרזה של הדגם הפורש. עיקר הצמיחה בממדי הרכב מתבטאת בבסיס הגלגלים (9.5 ס”מ יותר) וברוחב המכונית (עוד כ-8 ס”מ), ולא באורך שלה (נשאר דומה). תא המטען מצידו תפח לכדי 355 ליטרים (במקום 292).
לאיביזה 4 רמות גימור: Reference, Style, FR ו-EVO. כאשר Reference היא הבסיסית ביותר.
בסעיף האבזור, עוד ברמת הבסיס מקבלים שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה, צג מידע מרכזי בלוח השעונים המציג את נתוני מערכות הרכב ונתוני הדרך, מערכת מולטימדיה עם מסך מגע בגודל 5 אינץ’ ו-4 רמקולים קדמיים, תזכורת לחגירת חגורת בטיחות במושבים קדמיים ואחוריים, מושב נהג מתכוונן לגובה ומראות צד מתקפלות חשמלית. החישוקים הם חישוקי פח בסיסיים בקוטר 15 אינץ’.
ברמת הגימור Style יתווספו מראות צד מתקפלות חשמלית עם הפשרת אדים, חלונות אחוריים מושחמים, משענת יד קדמית, חיישני אורות, חיישן גשם, תאורת Coming Home\Leaving home, פנסי ערפל עם תפקוד סיוע בפנייה, מערכת מולטימדיה הכוללת מסך מגע בגודל 8 אינץ’ צבעוני ושני רמקולים אחוריים וחבילת עור הכוללת הגה, ידית הילוכים ובלם יד, בקרת שיוט, מערכת ניטור מרחק לפנים המתריעה לנהג על אי שמירת מרחק ומבצעת בלימת חירום במקרה הצורך, מערכת להתראת עייפות נהג, מערכת Start & Stop מערכת בלימה למניעת תאונות משניות, בקרת שיוט אדפטיבית Adaptive cruise control שבמקרה בו הנהג לא מגיב תביא לבלימת הרכב ולהאצה מחודשת עד המהירות שנקבעה מראש.
ברמת הגימור FR מקבלים עיצוב פנימי FR עם מושבים מעוצבים, תאורת אוירה פנימית, חלון גג פנורמי, מערכת Full Link, מושב נוסע מתכוונן לגובה, פנסי LED אחוריים ופנסי תאורת יום מסוג LED. חבילת האבזור FR PRO מציעה אבזור מפואר יותר עם מושבי עור משולב אלקנטרה, רמקולים במהדורת Beats, סט פנסי Full LED פתיחה והנעה ללא מפתח (KESSY).
ברמת הגימור המפוארת ביותר EVO, יוצעו חישוקי 18 אינץ’ מעוצבים, קליפר אדום, מושבי עור אלקנטרה, חיישני חניה קדמיים ואחוריים עם מצלמת רוורס מקוריים.

סיאט איביזה - צורה חדשה

יש מנוע?
סיאט איביזה החדשה מוצעת בשלוש גרסאות מנועים מוגדשי טורבו: מנוע 1.0 TSI עם 95 כ”ס המושגים בין 5,000 ל-5,500 סל”ד ומומנט מירבי של 17.8 קג”מ בין 2,000 ל-3,500 סל”ד. מנוע זה משודך לתיבת הילוכים ידנית בעלת חמישה הילוכים ומוצע ברמת הגימור Reference בלבד. מנוע נוסף הוא 1.0 TSI בעל 115 כ”ס המושגים בין 5,000 ל-5,500 סל”ד ומומנט מירבי של 20.3 קג”מ המושג בין 2,000 ל-3,500 סל”ד. מנוע זה משודך לתיבת הילוכים DSG אוטומטית בעלת שבעה הילוכים. גרסה נוספת היא המנוע שמוצע ברמת האבזור EVO, מנוע 1.5 TSI המפיק 150 כ”ס המושגים ב-5,000-6,000 סל”ד ומומנט של 25.4 קג”מ המושגים ב-1,500-3,000 סל”ד. מנוע זה מספר תאוצה מ-0 ל-100 קמ”ש ב-7.9 שניות בלבד, עם מהירות מרבית של 215 קמ”ש ומשודך לתיבת הילוכים ידנית בת 6 הילוכים.

סיאט איביזה החדשה - מחיר

כמה עולה?
מחירי סיאט איביזה החדשה ברמת הגימור Reference יחל מ-78,900 שקלים לגרסה הידנית, בעוד מחיר גרסת ה- Style יעמוד על 96,900 שקלים. למשך התקופה הקרובה תציע סיאט על כל דגמי האיביזה החדשה מחיר השקה, כשגרסת ה- Style הפופולרית תוצע במחיר של 89,990 שקלים.

למבחן השקה >> סיאט איביזה החדשה