סיטרואן C3 – השקה מקומית

מאת: אורון טל, 13/03/2017
הסופרמיני החדשה של סיטרואן נוחתת בארץ בסימן של וורסטיליות, עיצוב וסטייל

סיטרואן C3 דגם חדש

משהו טוב עובר על קבוצת פיז’וסיטרואן. אחרי שהתבשרנו לפני כשבוע וחצי על עסקת ענק על רכישת אופל, מגיע שבוע בו פיז’ו וסיטרואן מצליחות להכניס שתי מכוניות לחמישייה הסופית בתואר מכונית השנה באירופה. את המקום הראשון גרפה פיז’ו 3008, ואילו סיטרואן C3, נושא הידיעה שלנו, קיבלה את המקום החמישי והמכובד.
הדגם הנוכחי של סיטרואן C3, מגיע אחרי שני דורות שהצליחו ביחד להגיע לסך מכירות של 3.5 מיליון יחידות על פני 15 שנה.
הדור הנוכחי חשוב מאוד ליצרן, בשאיפה להמשיך במגמת הצערת המותג, מאז השקת הסיטרואן קקטוס לפני כשנתיים.

סיטרואן C3 צורה חדשה

מה הסיפור?
סיטרואן C3 החדשה מעוצבת עפ”י הקו החדש והצעיר, שהותווה ע”י סיטרואן קקטוס. הקו החדש צעיר ותוסס מבעבר, ומתבטא בחזות עגלגלה, בפנסים חייזרים משהו מלפנים, ושילוב של פסי חיכוך ופגושי אייר-באמפ בצדי הרכב. לדגם החדש שפע של התאמות צבעים לכדי 36 סכמות צבעים שונות לבחירת הלקוח.
תא הנוסעים ממשיך את הקו של סיטרואן קקטוס, עם ידיות דלתות בסגנון מזוודה, גלגל הגה רזה ומעוצב, לוח מחוונים רבוע משהו, ומסך מולטימדיה בולט במרכז הדשבורד. שילוב המרקמים בתא נותן תחושה שיקית משהו, כולל גימור בד בדלתות ובד-בדשבורד (עור בגרסה הבכירה).

סיטרואן C3 צריכת דלק

מה החידוש?
סיטרואן C3 החדשה יושבת על פלטפורמת פיז’ו 208, שבעצם שימשה גם כבסיס לדור היוצא של סיטרואן C3. אם זאת בדור הנוכחי נעשו מאמצים לשפר את נוחות הנסיעה, תנוחת הנהיגה ובידוד הרעשים, לצד שיפור בהנדסת האנוש ורמות האבזור והגימור.
בסעיף האבזור נמצא כבר ברמת הבסיס, מערכת מולטימדיה עם מסך מגע 7 אינץ’ עם תמיכה ב-Apple CarPlay ו-Android Auto. למערכת המולטימדיה ישנה אפשרות לתיעוד הנסיעה דרך מצלמה בחזית הרכב, כולל היכולת לשתף תמונות דרך אפליקציה ייעודית. בסעיף הבטיחות סיטרואן C3 מגיעה כסטנדרט עם בקרת סטייה מנתיב, בקרת שמירת מרחק ובלימה אוטונומית, בקרת שיוט ועוד.

סיטרואן C3 רכב חדש

יש מנוע?
סיטרואן C3 מגיעה בשלב זה רק עם יחידת כוח אחת: מנוע 1.2 ליטר טורבו-בנזין (Pure Tech) ותיבה אוטומטית פלנטרית עם 6 הילוכים (כן, של אייסין). למנוע הספק של 110 כ”ס ב-5,500 סל”ד ומומנט מרבי של 20.8 קג”מ ב-1,500 סל”ד. הביצועים עומדים על 9.8 שניות במיאוץ בין 0-100 קמ”ש בדרך למהירות מרבית של 188 קמ”ש. צריכת הדלק המשולבת עומדת על 20.4 ק”מ לליטר (נתון יצרן).

סיטרואן C3 מחיר

כמה עולה?
סיטרואן C3 מגיעה בשתי רמות גימור בשלב זה:
Shine – הסטנדרטית תעלה לכם 94,900 שקלים, ובימי ההשקה 89,900 שקלים.
Shine Pack הגבוהה יותר מוסיפה חישוקי 17 אינץ’, כניסה ללא מפתח, גימורי עור, בקרת שטחים מתים במראה ומצלמת נסיעה לאחור. המחיר הוא 99,900 שקלים, ובימי ההשקה הקרובים המחיר יעמוד על 95,900 שקלים.
בלובינסקי, יבואני דגמי פיז’ו, סיטרואן ו-MG, גאים בכך, שסיטרואן C3 החדשה היא הראשונה לקבל אחריות מקיפה מהיצרן ל-5 שנים או 120,000 ק”מ. בהמשך צופים שעוד מדגמי פיז’ו-סיטרואן יקבלו תקופת אחריות מורחבת שכזאת.

לדף הדגם ומפרט >> סיטרואן C3