סקאיוול בישראל: יצרן חדש, דגם חדש ויבואן חדש

מאת: יואל שוורץ, 25/10/2021
יבואנית סקאיוול משיקה קרוסאובר סיני חדש וחשמלי. כדי לבנות סביבו ערך מוסף, היא עוטפת אותו בתחושה של מותג יוקרה, על אף שהוא יימכר במחיר נמוך משל איוניק 5, סקודה קודיאק וטסלה מודל 3

סקאיוול ET5

צלם: עמית אגרונוב

מה הסיפור?
קבוצת כדורי נכנסת לראשונה לתחום ייבוא הרכב, ומשיקה בישראל את מותג הרכב הסיני סקאיוול (SKYWELL). כרגע המותג מייצר דגם נוסעים אחד באופן עצמאי שנקרא ET5 ועוד אוטובוסים, משאיות ומסחריות שנמכרות רק בסין. במהלך השנה הוא יציג עוד שני דגמי נוסעים חדשים שגם צפויים לעבור תקינה אירופאית וגם להגיע אלינו. הראשון הוא קרוסאובר קטן מ-ET5, השני הוא קרוסאובר גדול מעט יותר עם 7 מושבים.

מה חדש?
זרוע התחבורה של סקאייוול החלה בסין ב-2015 בתחום המסחריות והאוטובוסים, כשדגם נוסעים ראשון וגם זה שמגיע לישראל הושק בסין באפריל השנה. בעולם הוא משווק בשמות שונים, כשבישראל – בין המדינות הראשונות לקבל את הדגם החדש – הוא יקרא ET5.

ממדיו גדולים לכשעצמם וכמעט זהים לאלה של סקודה קודיאק למשל. לישראל הוא מגיע רק בגרסת טווח ארוך עם סוללת 72 קילוואט/שעה והנעה קדמית. ההספק עומד על 204 כ"ס, והמהירות המרבית מוגבלת ל-150 קמ"ש. הטווח מרשים עם 520 ק"מ על פי תקן WLTP העדכני. טעינה מהירה תמלא את הסוללות מ-20% ל-80% ב-30 דקות. טעינה משקע איטי (11 קילוואט) בכשבע שעות.

סקאיוול ET5

צלם: תומר פדר

מה המחיר?
יש 3 רמות גימור: 'קומפורט' שכוללת מערך מולטימדיה בעברית בגודל 12.8 אינץ' עם אפליקציות ניווט ובידור, לוח מחוונים מוקרן (12.3 אינץ'), תפעול חשמלי למושבים הקדמיים שכוללים גם מצב מנוחה עם הדום לרגליים, תאורת קדמית שמשלבת לד ולייזר, בקרת אקלים מפוצלת עם פתחים מאחור, מפתח חכם, ריפוד דמוי-עור, שקע 220V, חישוקי 19 אינץ' קלים, תפעול חשמלי לדלת תא המטען כולל פתיחה באמצעות מחוות רגל ועוד.

רמת 'לקשרי' מוסיפה חלון גג פנוראמי נפתח עם אפשרות הצללה, וטעינה אלחוטית לסמארטפון.

רמת 'פרימיום' משתדרגת בריפוד עור אמיתי ומערך מצלמות היקפיות.

אבזור הבטיחות בכל רמות הגימור זהה וכולל בלימה אוטונומית בחירום, תיקון סטייה, בקרת שיוט אדפטיבית כולל סיוע בפקקים וסייען חנייה. הדגם טרם נבחן במבחני ריסוק כלשהם באירופה, ארה"ב או באסיה.

מחיר רמת קומפורט – 175,000 שקלים
מחיר רמת לקשרי – 185,000 שקלים
מחיר רמת פרימיום – 190,000 שקלים

המחירים לא כוללים עמדת טעינה כיוון שלהערכת היבואנית לרוב לקוחותיה כבר יש עמדה, והתשתית הפרטית של כל רוכש שונה, ומשנה את מחיר העלות של כל עמדה. ללקוח שאין עמדה ורוצה אחת כזו הם יוכלו לסייע בחיבור בינו לבין הספקים השונים.

מנגד המחיר כולל את כל הטיפולים הנדרשים ב-4 השנים הראשונות עד ל-120,000 ק"מ. ל-ET5 אחריות מלאה ל-5 שנים או 150,000 ק"מ על כל המכונית, ואחריות ל-8 שנים או 150,000 ק"מ על הסוללה.

סקאיוול ET5

צלם: עמית אגרונוב

פרימיום או לא פרימיום?
"הרעיון הוא ליצור חווית שירות פרימיום." אומר מעוז אלמגור, לשעבר מנהל חטיבת קאדילק בישראל. "זה לא מותג פרימיום, והוא לא מתחרה במותגים שכאלה, אבל אני רוצה לייצר את החוויה הזו גם ללקוח של סקאייוול." על כן כדודי, יבואנית סקאיוול מציעה לכל לקוח מנהל שירות אישי, שירותי שינוע ורכב חלופי במקרה של תקלה, שירות קונסיירג' 24/7 (הזמנת כרטיסים להצגה, מסעדה וכו'), מועדון לקוחות ועוד. "שירותים אלה לא חדשים בעולם הרכב, אבל כן חדשים בעולם הזה." מציין אלמגור.