פיז'ו 106 S16 – חלום בכחול

מאת: שלומי שוחט, 05/08/2014
"זהו מאמי הוא נסע..", אני אומר בקול שבור לאשתי בטלפון בעודי עומד בצומת עלית ברמת-גן ומביט בבחור זר שנוסע ברכב שלי ונעלם באופק. לא, לא גנבו לי את הרכב

"זהו מאמי, הוא נסע..", אני אומר בקול שבור לאשתי בטלפון בעודי עומד בצומת עלית ברמת-גן ומביט בבחור זר שנוסע ברכב שלי ונעלם באופק. לא, לא גנבו לי את הרכב. הבחור הזה הוא בעצם הבעלים החדשים של מה שבמשך חמש שנים וחצי היה האהבה שלי והגשמת חלום.
עד לאותו היום שבו הפכתי לבעלים הגאה של פיז׳ו 106 s16 שנת 97 לא ידעתי מה זאת אהבה.
תמיד קראתי וצפיתי בכל הנושאים הקשורים במוטוריקה בכלל ובמכוניות בפרט, אך זאת הייתה מעיין אהבה תיאורתית מרחוק. משהגיע פרקי לרכוש לי רכב ניגשתי למלאכה בהתרגשות רבה. מחשבה אחת בראשי וכ-40 אלף שקל בכיסי. רציתי לקנות הצ׳בק ספורטיבית!

פיז'ו 106 S16 חוות דעת

פיז'ו 106 S16. זאת הצ'בק לוהטת / צילומים: שלומי שוחט

לאחר שיקולים ומחשבות רבות הגיעה המסקנה שאת התמורה הרבה ביותר עבור כספי אוכל ללא ספק לקבל מפיז׳ו
106 ראלי או, רצוי, פיז'ו 106 S16.
באפריל 2004, לאחר כשלושה חודשים של חיפושים, נמצא האוצר, מתהדר בצבע כחול, חישוקי סגסוגת, סאן רוף ותגים אדומים לוהטים משני צידיו. פשוט מושלם!
ואם זה לא הספיק אז מערכת שמע מפוארת חיכתה בפנים גם כן, מה אפשר לבקש יותר מרכב ראשון?
בשעת ערב מאוחרת מצאתי עצמי עומד מול החלום.
הבדיקה נקבעה למחרת והסתיימה בהצלחה. העברת הבעלות בוצעה באותו היום. כמו בפרסומות של הקפה ההוא, את הנסיעה הראשונה שלי עליה לא אשכח. סוף סוף הרגשתי במו ידיי, רגליי וישבני את כל מה שכל הזמן דיברו עליו וכתבו עליו. מכונית ספורטיבית אמיתית. עם משקל עצמי של כ-930 ק"ג בלבד, מנוע אטמוספרי בנפח 1600 סמ"ק עם 4 צילינדרים ו-16 שסתומים שמפיק 118 כ״ס ובעיקר שלדה דינמית ומהודקת. הרגשתי כמו ילד יום הולדת שלכבודו סגרו לונה פארק שלם.
התקשרתי לכל מי שרק ניתן כדי לבשר על הצעצוע החדש. באותה תקופה הייתי סטודנט ובסופי שבוע הייתי חוזר לבית הורי. לכן בישרתי לאבי שמעתה והלאה, ייאלץ רכב הליסינג שלו לפנות את החניה המקורה מתחת לבנין כי ״ג׳וניור״ שלי לא כל כך אוהב שמש. אבא לא הבין מה אני מלמל אבל התחיל לחפש חניה ברחוב. בשאר ימות השבוע, בדירתי השכורה ללא חניה מקורה, הקפדתי לכסות את ג'וניור בכיסוי נעים ומגן, אפילו בלילות. אם יכולתי הייתי משאיר אותו מכוסה גם בזמן נסיעה.
החברה שלי דאז (ואשתי כיום) השתדלה לא לקנא. דרשתי גם ממנה לכסות את הרכב כל פעם שהיא נוהגת בו (מה? נתת לה לנהוג בג'וניור?? המערכת) היא זלזלה בהתחלה אבל בהמשך עמדה בדרישות. ג'וניור הכחול החמוד המיס גם את ליבה.
היינו מדברים עליו כאילו היה ילדינו הקטן ומכאן הוא גם קיבל את כינויו. מצאנו עצמנו לא פעם פשוט עומדים גאים ומביטים בו.

פיז'ו 106 S16 חוות דעת

פיז'ו 106 S16. פרופיל 97 או לא?

עם הזמן גיליתי שלא קל להיות בעלים של פיז׳ו מתבגר שעשר שנים כבר באמתחתו. כן, היו לנו לא מעט ביקורים במוסך. אבל באהבה כמו באהבה, התייצבתי איתו במוסך ולא זעתי מהליפט גם כשהרופא, סליחה המוסכניק, צעק עליי. חיכיתי שיבריא ויקבל מכתב שחרור בדמות חשבונית שמנה.
המוסכניקים ניסו בהתחלה להגיד לי 'שמע חבוב, תשאיר את הרכב ותחזור אחר-הצהריים' אבל התעקשתי והם נכנעו. מהטיפול השלישי ואילך, אמרו לי 'בוא שב, קח קפה מה שאתה רוצה'.

פיז'ו 106 S16 חוות דעת

פיז'ו 106 S16. תגיד צ'יז

אפילו אשתי פיתחה בעל כורחה כושר שמיעה והקשבה לילדינו הקט על מנת לאבחן מתי עיטוש או שיעול
קטנים עלולים להצביע על תחילתה של מחלה חלילה.
החוויות הרבות על בסיס כמעט יום יומי, בשבילי היו בגדר מתנה ונמשכו כחמש שנים וחצי ועל פני 110 אלף קילומטרים. ועכשיו לסוף העצוב / שמח – אני ואשתי החלטנו להביא לעולם ילדים (אמיתיים) ולמכור את ג'וניור. מה שנשאר היום הוא רק להתרפק על תמונות וזכרונות.

פיז'ו 106 S16 חוות דעת

פיז'ו 106 S16. מבט אחרון