קיה סלטוס מצטרף להיצע דגמי הפנאי בישראל

מאת: יואל שוורץ, 19/08/2020
ישראל היא המקום היחיד בעולם שבו קיה תשווק שני דגמי פנאי בגדול דומה, אקסיד ומעכשיו גם את סלטוס. המראה שונה, יש גם מנוע אחר והבדלים באבזור, המחיר דומה

קיה סלטוס

מה הסיפור?
קרוסאוברים ודגמי פנאי למיניהם הם כיום הלהיט מספר 1 בשוק הרכב. זה לא רק בארץ אלא גם בעולם. לקלחת מלאת הדגמים הזו מצטרף עכשיו דגם חדש, קיה סלטוס – קרוסאובר שבזכות הצלחתו בשווקי המזרח, הזדרז להגיע גם לארה”ב. שם הפך לדגם השני הכי נמכר של קיה.

מה חדש?
הממדים דומים לאלה של קיה אקסיד כשבסיס הגלגלים זהה (263 ס”מ), האורך והגובה קטנים ב-2 ס”מ, ל-437 ו-180 ס”מ – ורק הגובה שונה משמעותית: 163 ס”מ בסלטוס, שהם 15 ס”מ יותר מבאקסיד. ההשוואה לאקסיד אינה מקרית. קיה יעדה את אקסיד לאירופה ולשווקים אחרים בהם נדרש דגם יותר מתוחכם עיצובית, ואילו סלטוס לשווקים שמעדיפים מראה פנאי מוגבה ופחות ספורטיבי. ישראל היא המדינה היחידה בעולם בה קיה תציע את אקסיד, וסלטוס במקביל.

בשלב זה סלטוס מוצע רק עם מנוע בנזין אטמוספרי בנפח 2.0 ליטר שמפיק 149 כ”ס בשילוב לתיבת הילוכים אוטומטית-רציפה, וההנעה קדמית. יש גם מנוע טורבו-בנזין 1.6 ליטר, עם תיבה כפולת מצמד והנעה כפולה, כמו בקיה ספורטאז’, שיגיע אם מחירו בישראל יצליח להיות מספיק אטרקטיבי.

קיה סלטוס

מה כולל האבזור?
יש שתי רמות גימור, ‘אורבן’ שכוללת מולטימדיה 8 אינץ’ בעברית, עם תאימות למכשירי אפל ואנדרואיד, כולל WAZE מובנה, חימום מושבים קדמיים, צביעה דו-גוונית ועוד. רמת גימור ‘EX’ משדרגת את המולטימדיה למסך 10.25 אינץ’, ומוסיפה מפתח חכם כולל הנעה מרחוק, בקרת אקלים, יציאות מיזוג למושב האחורי, בלם חניה חשמלי, שקע טעינה למושב האחורי, ריפוד משולב בד ועור, תאורת לד לפנסי הערפל ולפנסים האחוריים ועוד נגיעות קוסמטיות.

שתיהן מציעות את אותן מערכות בטיחות מתקדמות כמו בלימה אוטומטית (כולל זיהוי הולכי רגל עד 60 קמ”ש ודו”ג), תיקון סטייה מנתיב ותאורה אדפטיבית כשכולן פעילות עד המהירות המרבית.

מה המחיר?
גם המחירים דומים לאלה של אקסיד: 134,000 שקלים לסלטוס ברמת גימור ‘אורבן’, ו-141,000 שקלים ל-‘EX’. כיום היבואנית מחזיקה ברבע מפלח הקרוסאוברים הקומפקטיים בישראל באמצעות מכירות קיה נירו וספורטאז’ (אקסיד חווה התרוממות ובהמשך דעיכה), ועם הצטרפות סלטוס החדש היבואנית מצפה להרחיב את דריסת רגלה בסגמנט שגדל מיום ליום.

לדף הדגם >> קיה סלטוס