רנו גראנד קופה – השקה מקומית

מאת: אורון טל, 21/04/2017
מחליפת הרנו פולאנס מגיעה ארצה עם שם יומרני משהו, אך מפרט מפתה לא פחות

רנו גראנד קופה

מה הסיפור?
טרם הגעת הרנו מגאן החדשה ארצה, מגיעה אלינו הרנו גראנד קופה. מדובר בעצם בדור חדש לרנו מגאן סדאן, מחליפת רנו פלואנס, אשר מכונה בשווקים שונים פשוט מגאן סדאן.
הדגם החדש יושב על פלטפורמת ניסאן קשקאי ורנו קדג’אר, ומיוצר בתורכיה, כאשר שווקי היעד שלו הם מדינות אירו-אסיה, מזרח אירופה, מדינות ערב ומדינות שונות באפריקה. לעומת זאת, דגם זה לא מיועד לשוק הצרפתי.
רנו גראנד קופה מיועדת להמשיך בארץ את דרכה של הרנו פלואנס, ולשמש כשחקן מרכזי של רנו בארץ, אל מול מכוניות משפחתיות כמו סקודה אוקטביה, טויוטה קורולה, יונדאי אלנטרה ועוד…

מה החידוש?
רנו גראנד קופה, קודם כל, משתמשת בשם מתחום רכבי היוקרה, ע”ע ב.מ.וו 6 גראן קופה.
לרנו החדשה מידות מכובדות למדי: אורך של כ-463 ס”מ, רוחב של 181 ס”מ, גובה 144 ס”מ ובסיס גלגלים ארוך משל גרסת ההאצ’בק, לכדי 271 ס”מ (2 ס”מ יותר מההאצ’בק החדשה).
עיצוב הגראנד קופה מיישר קו עם שפת העיצוב של לורנס ואן דה האקר, ולפיכך מזכיר במידה רבה את רנו אספאס החדש (לא בארץ), רנו קדג’אר, רנו קפצ’ור ועוד. חזית הרכב דומה לשל גרסת ההאצ’בק הקצרה יותר, אך כאן יש שימוש נדיב יותר בגימור ניקל לטובת מראה יותר עשיר ופחות ספורטיבי. בפרופיל מתהדרת הגראנד קופה במראה ארוך שזוכה להדגשות באזור הכנפיים מאחור, לטובת מראה שרירי יותר. מאחור זנב מורם עם שמשה משופעת, אולי כדי להצדיק איכשהו את הכינוי גראנד קופה.
תא הנוסעים משדר עושר וקדמה, שהגיעו מהמגאן החדשה והמיניוואן, רנו אספאס. לפיכך, הוא מנתק כל קשר משפחתי עם סביבת הנהג של רנו פלואנס. בתא הנוסעים שולט מסך מולטימדיה מקורי גדול במיוחד בגודל של 8.7 אינץ’. מסך מולטימדיה זה מתפעל את מערך המולטימדיה החדש R-Link 2 של רנו, עם ממשק תפעול בעברית. בנוסף נמצא בורר מצבי נהיגה, כולל שינויים במשקל ההגה וצליל המנוע, בקרת אקלים מפוצלת, תאורת אווירה ברחבי תא הנוסעים, חישוקי 17 אינץ’ קלים ותאורת LED חזיתית.
תא המטען הגדול (503 ליטרים), נפתח חשמלית ע”י הנפת רגל.
בסעיף הבטיחות נרשמות מערכות כגון: התראת עייפות נהג, מערכת מובילאיי למניעת תאונות, 6 כריות אוויר, מצלמה וחיישני חניה. מצד שני אין בקרת שיוט אקטיבית או תיקון סטייה מנתיב.

יש מנוע?
רנו גראנד קופה מגיעה בשלב זה עם אפשרות לאחד משני המנועים הבאים.
לוגם הבנזין הוא בנפח 1.2 ליטר, מוגדש טורבו ועם הספק של 132 כ”ס. מנוע זה משודך לתיבה אוטומטית רובוטית כפולת מצמד בעלת 7 הילוכים. זוהי הופעת בכורה של התיבה החדשה בדגמי רנו בארץ. הביצועים הם 10.9 שניות בתאוצה בין 0-100 קמ”ש. צריכת הדלק המשולבת עפ”י יצרן עומדת על 18.5 ק”מ לליטר.
בנוסף ישנו מנוע טורבו דיזל 1.5 ליטר, שהגיע עוד מהפלואנס הפורשת. למנוע זה הספק של 110 כ”ס, והוא משודך לתיבה אוטומטית כפולת מצמדים בת 6 הילוכים. התאוצה בין 0-100 קמ”ש עומדת על 12.5 שניות. ואילו צריכת הדלק המשולבת מציגה כבר נתון מרשים יותר של 27 ק”מ לליטר (עפ”י היצרן).

כמה עולה?
רנו גראנד קופה מגיעה ארצה בשני מפרטים עם רמת גימור אחת Intense, עם כל האבזור שהוזכר.
גרסת ה-1.2 בנזין עולה 131,990 שקלים, ואילו גרסת ה-1.5 דיזל עולה 133,990 שקלים.