ג'יפ קומפאס - חוות דעת

השורה התחתונה של יואב:

"שדרוג מהותי ביחס לקודמו, לא בטוח שמספיק ביחס ליומרות"

יואב קווה יואב קווה
 
ג'יפ קומפאס,
ציון מסכם (מתוך 5)
3.5

יתרונות
 • עיצוב ונוכחות
 • אבזור (כולל בטיחות)
 • מרווח
 • ייחוס משפחתי
 • יכולת שטח
 • אבזור בגרסת הבסיס
חסרונות
ג'יפ קומפאס
ג'יפ קומפאס
ג'יפ קומפאס
ג'יפ קומפאס
ג'יפ קומפאס
ג'יפ קומפאס
ג'יפ קומפאס
ג'יפ קומפאס
ג'יפ קומפאס
ג'יפ קומפאס
ג'יפ קומפאס
ג'יפ קומפאס
ג'יפ קומפאס
ג'יפ קומפאס
 
 

ג'יפ קומפאס - גליון ציונים:

עיצוב ותדמית:

one starone starone starone starhalf star

הדור השני של ג'יפ קומפאס ביצע קפיצה גדולה לפנים בתחום העיצוב. הוא שופע אלמנטים מוכרים מדגמי היצרנית, ובפרט מהאח הגדול, ג'יפ גרנד צ'רוקי. כך שהוא גם נראה כמו "רכב שטח" קשוח וגם מודרני-יוקרתי.

נוחות ואבזור:

one starone starone starone starzero star

הדור החדש מתבסס על רצפה שונה מקודמו – הפעם של פיאט. זו למעשה הפלטפורמה שמשרתת את הדגם הקטן יותר, ג'יפ רנגייד, ואת תאומו, פיאט 500X, לאחר צמיחה בממדים, כך שכעת ממדי קומפאס החדש גדולים במעט מקודמו ובמיוחד ברוחב. בנוסף הדור החדש מציג שדרוג מוחשי בכל פרמטר מהותי אחר, כמו חומרים ואבזור בתא הנוסעים והבטחה לנוחות נסיעה משופרת.

קומפאס מוצע בישראל בשתי רמות גימור: 'לימיטד' שכוללת מסך מולטימדיה 7 אינץ', בקרת אקלים מפוצלת (עם פתחים למושב האחורי), מפתח חכם, מושבים המשלבים בד ועור, פתיחה וסגירת תא מטען חשמלית, חיישני חנייה, פנסים עוקבי פנייה, חישוקי 17 אינץ' ועוד. רמת 'לימיטד פלוס', מוסיפה חלון גג פנוראמי נפתח, תאורת בי-קסנון עם עמעום אוטומטי, גג בצבע שחור וחישוקי 19 אינץ'. בתחום הבטיחות שתיהן מציעות מערכת בלימה אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית עם אפשרות זחילה בפקק (וגם בקרת שיוט רגילה), התרעת סטייה מנתיב עם תיקון וחיישני לחץ אוויר.

עם שינוי יחידות הכוח בינואר 2020, גם שונו רמות הגימור. כעת יש 3 רמות גימור חדשות, כשזו שהצטרפה היא הבסיסית, 'לונגיטיוד' וכוללת: מולטימדיה עם צג 7 אינץ' ואפל קארפליי, בקרת אקלים מפוצלת עם פתחים לאחור, חיישני רוורס, חיישני תאורה, פנסים עוקבי פניה, חישוקי 17 אינץ' קלים. במפרט הבטיחות: בלימה אוטונומית, התרעה ותיקון סטייה מנתיב.

מעליה רמת גימור 'לימיטד' (כמו קודם) שמשתדרגת ביחס לקודמתה בחלון גג, מולטימדיה בגודל 8.4 אינץ', וחלונות כהים מאחור. במקביל היא מוותרת על ריפודי עור לטובת שילוב עור ובד ועל פתיחה חשמלית לתא המטען. שאר האבזור דומה למה שהיה קודם: מפתח חכם, מחשב דרך בגודל 7 אינץ' בלוח המחוונים, תאורת יום מסוג לד ועוד. בבטיחות היא מוסיפה לקיים ברמת הגימור הבסיסית בקרת שיוט אדפטיבית עם אפשרות זחילה בפקק (שהיתה ברמה זו גם קודם).

רמת גימור 'S' מחליפה את רמת 'לימטד פלוס' וביחס אליה היא מוסיפה מערכת שמע של אלפין, מצלמת רוורס מקורית, וחניה אוטומטית. בנוסף נמצא פרטים שהיו גם קודם כמו ריפוד עור, תאורת בי-קסנון עם עמעום אוטומטי, חישוקי "19, גג בצבע שחור, תפעול חשמלי לדלת תא המטען ולמושבים ועוד.

מערך הסוללות בגרסת ה-PHEV הקטין את תא המטען ב-18 ליטר ל-350 ליטר, וצמצם את נפח מיכל הדלק ב-18.5 ליטר ל-36.5 ליטר. ההיברידיות יוצעו בשתי רמות גימור: 'לימיטד' שמוספיה לקיים בגרסת הבנזין תפעול חשמלי למושבים עם זיכרונות וחבילת חורף שכוללת חימום למושבים ולגלגל ההגה, ורמת גימור 'S' שמוסיפה אוורור למושבים, חיישני חניה קדמיים ומוותרת על חבילת החורף.

.

ביצועי מנוע וצריכת דלק:

one starone starone starhalf starzero star

יחידת ההנעה היחידה שמוצעת בישראל משלבת בין מנוע טורבו-בנזין בנפח 1.4 ליטר (170 כ"ס) לתיבת הילוכים אוטומטית 9 הילוכים ומערכת הנעה כפולה קבועה (מעבירה כוח לאחור בזמן זיהוי אובדן אחיזה). ג'יפ קומפאס, צריכת דלק אמיתית: 9.5 ק"מ לליטר.

בינואר 2020 הוחלפה יחידת הכוח ונוספו גרסאות היברידית נטענת (PHEV). מנוע טורבו בנזין חדש בנפח 1.3 ליטר, 150 כ"ס, בשידוך לתיבה אוטומטית 6 הילוכים והנעה קדמית, החליף את מנוע ה-1.4 ליטר עם 9 הילוכים והנעה כפולה. על אף שההספק נמוך ב-20 כ"ס, ויש פחות הילוכים, המנוע מעט זריז יותר בהאצה ל-100 קמ"ש וגם חסכוני יותר.

במקביל נוספו שתי גרסאות היברידיות-נטענות חדשות עם אותו מנוע 1.3 ליטר בנזין בשני הספקים: 130 ו-180 כ"ס, ועם אותה תיבה אוטומטית 6 הילוכים. אליהן מצטרף מנוע חשמלי המייצר 60 כ"ס ליצירת הספק משולב של 190 ו-240 כ"ס. מנוע הבנזין מניע את הגלגלים הקדמיים, החשמלי את האחוריים, וכך יש הנעה כפולה. סוללת 11.4 קוט"ש יספקו טווח חשמלי של 50 ק"מ.

יכולת שטח:

one starone starone starzero starzero star

מערכת ההנעה הכפולה של קומפאס מכונה 'אקטיב דרייב' והיא יודעת לעבור אוטומטית בין הנעה קדמית לכפולה בהתאם לצורך או בהתאם לבחירת מצבי הניהוג שמכוון הנהג. מרווח הגחון מרשים עם 21.5 ס"מ.

בינתיים גרסת טריילהוק מגיעה רק ביבוא אישי ועם מנוע 2.4 ליטר המיושן יותר, ועם תיבת 6 הילוכים אוטומטית. בנוסף גרסה זו מגיעה עם אבזור שונה כמו מערכת מולטימדיה עם מסך 4.8 אינץ'.

תמורה לכסף:

one starone starone starzero starzero star

למרות המראה המרשים, רמת האבזור הנאה והייחוס המשפחתי, המחיר אינו משקף תמורה גבוהה למחיר.

הגרסאות החדשות שונות מהותית ממה שהיה קודם. מנוע חדש, תיבה שונה, הנעה קדמית בלבד רמות גימור משודרגות ובעיקר רמה בסיסית חדשה וזולה משמעותית שמכניסה את קומפאס למשבצת שלא היה בעבר. הוא עדיין יחסית יקר, ועם יחסית למתחרים מעט אבזור בו חסר, אבל ככה זה – חייבים לוותר על משהו אם רוצים מותג סמי-יוקרה במחיר נמוך.

גרסאות ה-PHEV יקרות משמעותית וגם בהן התמורה סבירה-בינונית.

יואב, מה דעתך על ג'יפ קומפאס ?

קומפאס החדש מחליף שני דגמים: ג'יפ קומפאס (דור ראשון) וגם את ג'יפ פטריוט. הוא גם ממוצב גבוה יותר בתוך קונצרן FCA (פיאט-קרייזלר), ולכן קומפאס החדש מעוצב כמו "מיני גרנד צ'ירוקי". העטיפה החדשה בהחלט מקנה לו את תדמית יוקרתית.


ג'יפ קומפאס - מתחרות עיקריות:

מיצובישי אאוטלנדר החדש
מיצובישי אאוטלנדר החדש
MG EHS PHEV_01
MG EHS PHEV_01
פורד קוגה
פורד קוגה
סקודה קארוק
סקודה קארוק
קאדילק XT4
קאדילק XT4
פורד אדג' ST
פורד אדג' ST
הונדה CR-V
הונדה CR-V
סיטרואן C5 איירקרוס
סיטרואן C5 איירקרוס
קיה ספורטאז'
קיה ספורטאז'
טויוטה ראב 4
טויוטה ראב 4
DS 7 קרוסבק
DS 7 קרוסבק
פיז'ו 3008
פיז'ו 3008
סובארו פורסטר
סובארו פורסטר
יונדאי טוסון
יונדאי טוסון
וולוו XC40
וולוו XC40
BMW X2 3
BMW X2 3
פולקסוואגן טיגואן רכב חדש
פולקסוואגן טיגואן רכב חדש
מבחן דרכים סיאט אטקה
מבחן דרכים סיאט אטקה
BMW X1 רכב חדש
BMW X1 רכב חדש
מרצדס GLA
מרצדס GLA
אאודי Q3
אאודי Q3
 
 

ג'יפ קומפאס
הנתונים שצריך לדעת:

כללי:

שם גרסה: 1.3 ל' טורבו, הנעה קדמית, לימטד
מחיר: 199,900 שקל
שנת מודל: 2018
מס' דלתות: 5
מקומות ישיבה: 5

מנוע והילוכים:

הנעה: קדמית
תיבת הילוכים: אוטומטית, 6 הילוכים
מנוע: בנזין - טורבו, 4 בוכנות
נפח: 1,332 סמ"ק
הספק מירבי: 150 כ"ס ב-5,500 סל"ד
מומנט מירבי: 27.5 קג"מ ב- 1,560 סל"ד

צריכת דלק וביצועים:

מהירות מירבית: 199 קמ"ש
תאוצה ל- 100 קמ"ש: 9.2 שניות
צריכת דלק - נתוני יצרן: 14.7 ק"מ לליטר
זיהום אויר:
 
 

בטיחות:

כריות אוויר: 6
בקרת יציבות אלקטרונית: יש
מבחן ריסוק:

מימדים:

אורך: 439.4 ס"מ
רוחב: 187.4 ס"מ
גובה: 162.9 ס"מ
בסיס גלגלים: 263.6 ס"מ
משקל עצמי: 1,505 ק"ג
מידות צמיגים: 225/60/17
נפח תא מטען: 368 ליטרים

אבזור כלול במחיר הרכב:

מולטימדיה: מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך מגע בגודל 8.4 אינץ', קישוריות CarPlay Apple ו-Auto Android, חיבור AUX, ו-USB, בלוטות', שליטה מגלגל ההגה.

בתוך הרכב: בקרת אקלים מפוצלת, פתחי מיזוג לאחור, מפתח חכם לכניסה והתנעה, ריפוד משולב בד ועור, שקעי USB לטעינה מאחור, בקרת שיוט אדפטיבית, חיישני חנייה, חיישני תאורה.

בטיחות: בלימה אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית, התרעה ותיקון סטיה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית עם אפשרות זחילה בפקק.

מחוץ לרכב: חלון גג, תאורת יום (לד), פנסים עוקבי פניה, חלונות כהים מאחור, חישוקים קלים.

.

0 תגובות ל"ג'יפ קומפאס"

             
  השאירו תגובה:
     
   
     
   
     
   
  ברצוני להצטרף לניוזלטר.
קראתי ואני מסכים להוראות תקנון האתר
X

רוצה פרטים נוספים?

מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בשיא המהירות

  שם*

  אימייל*

  טלפון*