מאזדה CX-5 - חוות דעת

השורה התחתונה של יואב:

"אטרקטיבי מבעבר."

יואב קווה יואב קווה
 
מאזדה CX-5,
ציון מסכם (מתוך 5)
4.0

יתרונות
  • נוחות
  • אבזור
  • מלוטש
  • אבזור בטיחות בגרסת הבסיס
חסרונות
מאזדה CX-5
מאזדה CX-5
מאזדה CX-5
מאזדה CX-5
מאזדה CX-5
מאזדה CX-5
מאזדה CX-5
מאזדה CX-5
מאזדה CX-5
מאזדה CX-5
 
 

מאזדה CX-5 - גליון ציונים:

עיצוב ותדמית:

one starone starone starhalf starzero star

מראה הדור השני של CX-5 לא השתנה משמעותית וצריך עיניים חדות מאוד כדי להבחין בהבדלים שבעיקר מרוכזים בחרטום. התוצאה כעת מעט מחודדת יותר ונאה יותר מהדור הקודם שנראה מעט כבד ומגושם. מיצובו ומיתוגו בישראל גבוה בין היתר בגלל מכירות גבוהות של הדור הראשון בתחילת דרכו.

נוחות ואבזור:

one starone starone starone starhalf star

הדור החדש חולק פלטפורמה עם קודמו, אך מבטיח שורה ארוכה של שיפורים, ובהם הקשחת השלדה ב-15% לעומת הדור הקודם (שמסייעת ליכולת הדינמית ולנוחות הנסיעה). הממדים נותרו כמעט זהים לדור היוצא כשתא המטען גדל ב-39 ליטר ונפחו כעת 442 ליטר.

גרסת ה-2.0 ליטר מוצעת בשלוש רמות אבזור כשכבר הבסיסית, 'אקזקיוטיב', כוללת מסך תצוגה בגודל 7 אינץ' עם מצלמת רוורס, ריפודי עור, מושב נהג מתכוון חשמלית, בקרת אקלים מפוצלת וחישוקי 17 אינץ' קלים, מובילאיי ועוד. גרסת ה-2.5 ליטר תוצע רק ברמת הגימור הגבוהה 'פרימיום' עם מערכת שמע משודרגת של BOSE, תצוגת נתונים עילית ומערכת בטיחות מקורית מורחבת הכוללת שמירה אקטיבית על נתיב ותאורת אדפטיבית ועוד.

ביולי 2018 שודרג מפרט הבטיחות של רמת הגימור האמצעית 'לקשרי'. כך שמנקודה זו ההבדל בין רמת 'לקשרי' לרמת הגימור הבכירה, 'פרימיום', הוא רק באבזור המותרות.

במאי 2019 מאזדה ביטלה את רמת גימור 'לקשרי' האמצעית והוסיפה את רמות גימור 'קומפורט' כרמה הבסיסית ביותר, ואת רמת 'סיגנצ'ר' כמהודרת ביותר שמוצעת רק עם מנוע 2.5 ליטר והנעה כפולה. הרמות 'אקזיוטיב' (שהפכה להיות הרמה האמצעית) ורמת 'פרימיום' שמעליה, נותרו כשהיו. גם העיצוב חודש במעט עם פנסים חדשים וחישוקים בעיצוב שונה. בסביבת הנהג מערך המולטימדיה כולל כעת גם ממשק Aplle CarPlay, וגם מתגי בקרת האקלים. החידוש החשוב ביותר הוא הרחבת מערך הבטיחות ומעתה גם רמת הגימור הבסיסית, 'קומפורט' (לשעבר 'אקזקיוטיב' שכבר הציעה בלימה אוטונומית), נוספו התרעת סטייה מנתיב עם סיוע בהיגוי, בקרת שיוט אדפטיבית, עמעום תאורה ועוד.

בפברואר 2021 שודרגו רמות הגימור, נוספה רמת גימור 'בלאק אדישן' (רק עם מנוע ה-2.0 ליטר), ונוספה גרסת הנעה קדמית למנוע ה-2.5 ליטר שעד כה שווק רק בהנעה כפולה.

רמת 'קומפורט' (הבסיסית) מוסיפה מולטימדיה עם צג מקורי בגודל 8 אינץ' (7 אינץ' בעבר), מפתח חכם לכניסה והתנעה, תפעול הילוכים מאחורי גלגל ההגה, ריפוד דמוי-עור משולב באלקנטרה, וחישוקי 19 אינץ' (17 בעבר). רמת 'אקזקיוטיב' משתדרגת עם לוח מחוונים שבחלקו מוקרן (7 אינץ') ובבטיחות עם ניטור היקפי של "שטח מת". אין שינוי ברמת 'פרימיום' כשרמת 'סיגנצ'ר' מוסיפה קישוריות אלחוטית ללא כבל ל-AppleCarPlay.

רמת גימור 'בלאק אדישן' הבינלאומית מתווספת להיצע והופכת לרמה הבכירה עם מנוע 2.0 ליטר. כשמה היא מעוצבת על טהרת הצבע השחור: חישוקי 19 אינץ' ייחודיים בגוון שחור מבריק, מראות צד, קורות, ריפודי עור משולבים אלקנטרה, ובעוד גימורים פנימיים. בנוסף היא כוללת מערכת שמע משודרגת של Bose עם 10 רמקולים.

.

ביצועי מנוע וצריכת דלק:

one starone starone starhalf starzero star

היצע המנועים נותר כבעבר: בנזין 2.0 ליטר עם 165 כ"ס ו-2.5 ליטר עם 195 כ"ס (3 כ"ס יותר מבעבר). שניהם משודכים לאותה תיבת שישה הילוכים אוטומטית והנעה קדמית במנוע הקטן, וכפולה-קבועה בגדול. המשקל העצמי עלה בכ-30-50 ק"ג ולפי נתוני מאזדה, הביצועים וצריכת הדלק נפגעו מכך במעט. מאזדה CX-5, צריכת דלק אמיתית: 11 ק"מ לליטר.

ממאי 2019 שופרה מערכת ה-GVC (ר"ת של G-Vectoring Control) שקיימת עם כל המנועים ובכל רמות האבזור. זהו דור שני למערכת שנקראת GVC Plus ומטרתה לחדד את היכולת הדינמית ואיכות הנסיעה. בנוסף מנוע ה-2.5 ליטר ורק בגרסת ה-4X4 קיבל אפשרות לניתוק 2 צילינדרים בזמן שיוט, לשיפור צריכת הדלק.

מפברואר 2021 מנוע ה-2.5 ל' מוצע גם בהנעה קדמית. הוא מוצע בשתי רמות גימור ' אקזקיוטיב' ו-'פרימיום', כשרמת 'סיגנצ'ר' היא היחידה כעת שמציעה הנעה כפולה.

תמורה לכסף:

one starone starone starone starzero star

מחירי הדגם החדש כמעט זהים למחירי הדגם היוצא. האבזור עשיר מבעבר והמוניטין גבוהה. כך שהתמורה טובה.

יואב, מה דעתך על מאזדה CX-5 ?

אין כאן מהפיכה גדולה - הפלטפורמה לא השתנתה, המראה הכללי דומה מאוד, המידות כמעט זהות, ואפילו נמצא את אותם מנועים ואותה תיבת הילוכים. ובכל זאת הדגם החדש מציע יותר אבזור ועידון בחבילה אטרקטיבית מבעבר.


מאזדה CX-5 - מתחרות עיקריות:

מיצובישי אאוטלנדר החדש
מיצובישי אאוטלנדר החדש
MG EHS PHEV_01
MG EHS PHEV_01
קיה סלטוס
קיה סלטוס
פורד קוגה
פורד קוגה
רנו קוליאוס
רנו קוליאוס
מיצובישי אקליפס קרוס
מיצובישי אקליפס קרוס
קיה נירו
קיה נירו
אופל גרנדלנד X
אופל גרנדלנד X
סקודה קארוק
סקודה קארוק
הונדה CR-V
הונדה CR-V
סיטרואן C5 איירקרוס
סיטרואן C5 איירקרוס
סיטראון C4 ספייסטורר
סיטראון C4 ספייסטורר
מיצובישי אאוטלנדר PHEV
מיצובישי אאוטלנדר PHEV
קיה ספורטאז'
קיה ספורטאז'
טויוטה ראב 4
טויוטה ראב 4
פיז'ו 3008
פיז'ו 3008
סובארו פורסטר
סובארו פורסטר
יונדאי טוסון
יונדאי טוסון
יונדאי טוסון
יונדאי טוסון
Subaru XV-4
Subaru XV-4
שברולט אקווינוקס
שברולט אקווינוקס
חוות דעת - ניסאן קשקאי
חוות דעת - ניסאן קשקאי
ניסאן איקסטרייל - צורה חדשה
ניסאן איקסטרייל - צורה חדשה
טויוטה C-HR צריכת דלק
טויוטה C-HR צריכת דלק
מבחן דרכים סיאט אטקה
מבחן דרכים סיאט אטקה
רנו קדג'אר
רנו קדג'אר
סאנגיונג קורנדו
סאנגיונג קורנדו
 
 

מאזדה CX-5
הנתונים שצריך לדעת:

כללי:

שם גרסה: 2.0 ל', 2X4, אקזקיוטיב
מחיר: 175,900 שקל
שנת מודל: 2018
מס' דלתות: 5
מקומות ישיבה: 5

מנוע והילוכים:

הנעה: קדמית
תיבת הילוכים: אוטומטית, 6 הילוכים
מנוע: בנזין, 4 בוכנות
נפח: 1,998 סמ"ק
הספק מירבי: 165 כ"ס ב-6,000 סל"ד
מומנט מירבי: 21.4 קג"מ ב- 4,000 סל"ד

צריכת דלק וביצועים:

מהירות מירבית: 189 קמ"ש
תאוצה ל- 100 קמ"ש: 10.1 שניות
צריכת דלק - נתוני יצרן: 14.9 ק"מ לליטר
צריכת דלק - אמיתית: 11 ק"מ לליטר
זיהום אויר:
 
 

בטיחות:

כריות אוויר: 6
בקרת יציבות אלקטרונית: יש
מבחן ריסוק:

מימדים:

אורך: 455.5 ס"מ
רוחב: 184.0 ס"מ
גובה: 168.0 ס"מ
בסיס גלגלים: 270.0 ס"מ
משקל עצמי: 1,658 ק"ג
מידות צמיגים: 225/55/19
נפח תא מטען: 442 ליטרים, בקיפול מושבים: 1,342 ליטרים

אבזור כלול במחיר הרכב:

מוליטמידיה: מערכת מולטימדיה עם מסך מגע מקורי בגודל 7 אינץ'. הפעלה קולית, שליטה מגלגל ההגה, חיבור USB בלוטות' ו-AUX, מצלמת רוורס.

בתוך הרכב: בקרת אקלים מפוצלת, מחשב דרך, התנעה ללא מפתח, מושב נהג חשמלי, בקרת שיוט אדפטיבית, הגה ידית הילוכים ובלם יד מצופים עור, חיישני תאורה וגשם.

בטיחות: בלימה אוטונומית בחירום (עד 80 קמ"ש כולל זיהוי הולכי רגל), התרעה על סטייה מנתיב עם סיוע אקטיבי בהיגוי, בקרת שיוט אדפטיבית, ניטור היקפי של "שטח מת", תאורה אדפטיבית (מעבר אוטומטי בין אורת גבוהים לאורות "רגילים"), ניטור לחץ אוויר בצמיגים.

מחוץ לרכב: חלון גג, תאורה יום LED, תאורה עוקבת פנייה, שמשות כהות מאחור, מראות מתקפלות חשמלית עם איתות מובנה, חישוקים קלים.

.

0 תגובות ל"מאזדה CX-5"

             
  השאירו תגובה:
     
   
     
   
     
   
  ברצוני להצטרף לניוזלטר.
קראתי ואני מסכים להוראות תקנון האתר
X

רוצה פרטים נוספים?

מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בשיא המהירות

    שם*

    אימייל*

    טלפון*