פרימיום צרפתי – לובינסקי משיקים את ה- DS 7

מאת: אלעד שלו, 22/04/2018
קבוצת לובינסקי, יבואנית DS לישראל משיקה את מכונית הפנאי היוקרתית DS 7 CROSSBBACK ואת ה-DS STORE הראשונה בישראל

DS-7

צילום יצרן

קבוצת לובינסקי, יבואנית מותגי פיג’ו, סיטרואן DS ו-MG בישראל, משיקה את DS 7 CROSSBACK, מכונית פנאי החדשה אל שוק הפרמיום בישראל. ה- DS 7 CROSSBACK היא המכונית הראשונה למותג DS מאז הפך לעצמאי ב-1 ביוני 2014 ומהווה סנונית ראשונה למשפחת הדגמים שיופיעו בשנים הקרובות.

אל ההשקה הישראלית הגיע ארנו ריבו (Arnault Ribault) – מנהל המכירות והשיווק העולמי של חטיבת DS. לדברי ארנו, מותג DS הוא השגריר המודרני של היוקרה הצרפתית וה- DS 7 CROSSBACK היא הביטוי לכך, שוק הפרימיום גדל יותר מהר ואחוזי הרווח בו יותר גבוהים ולשם מכוונים ב-DS. לדברי ארנו, הנושא השני בחשיבותו בשנים הקרובות יהיו הרכבים החשמליים וכאן יש בשורה לארנו, לקראת סוף שנת 2019 תושק גרסתPHEV  DS 7, גרסה שניתן לנסוע בה בצורה חשמלית מלאה, היברידית או במנוע עם בעירה פנימית.

ב-DS רואים חיבור עמוק בין המכוניות לתרבות הצרפתית ושואבים את ההשראה מהמקומות והעיצובים האייקונים בתרבות הצרפתית, לא במקרה הדגמים נקראים אופרה או ריבולי.

כחלק מהמיתוג העצמאי של מותג DS נפתחים סוכנויות עצמאיות ברחבי העולם עם קונצפט של חנויות יוקרה. הסוכנות היחידה שנמצאת כרגע בישראל נפתחה עם ההשקה של  ה- DS 7 בהרצליה בהשקעה של כ-3 מיליון שקלים. לדברי ארנו עד שנת 2021 יפתחו כ-800 סוכנויות כאלו ברחבי העולם.

DS-7

צילום: יצרן

מנוע ותיבת הילוכים

ה-DS 7 CROSSBACK החדשה תהיה המכונית הראשונה בישראל ממותגי PSA לקבל את מנוע ה-2.0 ליטר BlueHDi בשילוב עם תיבת EAT8 (תיבת 8 הילוכים אוטומטית) של AISIN. מנוע זה יציע נתוני תפוקה של 180 כ”ס ב-3,750 סל”ד ו-42.7 קג”מ הזמין כבר ב-2,000 סל”ד. נתוני צריכת הדלק עומדים על 20.4 ק”מ לליטר בנסיעה משולבת לפי נתוני יצרן, ופליטה של 128 גרםCO2  לקילומטר (קבוצת זיהום 8), עם משקל עצמי של 1,535 ק”ג גם הביצועים טובים מאוד עם 9.4 שניות מעמידה ל-100 קמ”ש ומהירות מרבית של 215 קמ”ש.

 

עיצוב חיצוני

מאחר וה-DS 7 CROSSBACK נבחרה להיות חלוצת דגמי DS החדשים, לתכנונה ועיצובה ניתן משקל כבד מאוד, שכן היא זו שתכתיב את יסודות הופעתן של מכוניות היוקרה שיבואו אחריה. מכונית זו מבוססת על פלטפורמת ה-EMP2 המודולרית של קונצרן PSA. ה- DS 7 CROSSBACK נחשפה לראשונה בתערוכת ז’נבה 2017 כשהיא כוללת פריטי עיצוב רבים אשר נראו במכונית הקונספט DS Divine. עם פרופיל גבוה, מכסה מנוע מוארך, מפשק גלגלים רחב וחישוקים גדולים, ה- DS 7 CROSSBACK חמושה במראה של רכב פנאי כוחני ומלא כריזמה. בחזית הרכב משולבות יחידות התאורה האקטיבית החדשניות  DS ACTIVE LED VISION.

תא נוסעים

עבור מלאכת בחירת הצבעים והחומרים מהם יבנה תא הנוסעים של ה-DS 7 CROSSBACK, גייסו מהנדסי DS את המומחים המובילים בצרפת (Meilleurs Ouvriers de France) ומומחים מתחומים נוספים, כולל ארכיטקטים ומהנדסי חומרים כדי שאלו ירדו לעומקם של הפרטים הקטנים ביותר, לכל פס ותפירה, לכל מתג ומנוף. . בתא הנוסעים מוצאים דיפון מלא מאלקנטרה לדשבורד, להגה ולמושבים, שטיחים ייחודיים ודוושות אלומיניום.  בחלק מרמות הגימור יוצעו מתגי שליטה ובוררים בתא הנוסעים אשר משובצים בקריסטלים, גימור אלומיניום לקונסולה המרכזית, מושבים מתכווננים חשמלית, שטיחים ייחודיים ושעון B.R.M R180 אשר מסתובב ב-180 מעלות עם הדלקת המנוע. מערכת המולטימדיה שבהן מצוידת המכונית. בהתאם לרמות האבזור, מציעות מסכי מגע בגודל 8 או 12 אינץ’, עם 8 או עד 14 רמקולים (כולל סאב-וופר) כאשר ברמת האבזור הגבוהה ביותר, מגיעה המערכת מבית FOCAL לאחר שפותחה במיוחד עבור מכונית זו.

DS-7

צילום יצרן

טכנולוגיה פורצת דרך

ה- DS 7 מנסה להכיל את כל המערכות הטכנולוגיות ששוק הרכב יכול להציע היום. בין המערכות ניתן למצוא:

DS ACTIVE SCAN SUSPENSION – מערכת המתלים מבוקרי המחשב. מערכת רב-מצבית זו מקבלת מידע לא רק ממערך חיישני תאוצה, מהיורות וזווית הפניית ההגה, אלא גם ממצלמה בהפרדה גבוהה אשר סורקת את הדרך מלפנים במהלך הנסיעה, בין 15 ל-130 קמ”ש ולטווח שבין 5 ל-25 מטר קדימה ולמעשה מסוגלת לזהות שינוי בגודל של 5 מ”מ במשטח הדרך. הנתונים מועברים ליחידת הבקרה וזו מסוגלת להתאים את מידת שיכוך המתלים בהתאם למהמורות אשר הרכב עתיד לפגוש, גם במתלה הקדמי וגם באחורי. בנוסף לכך, המערכת מציעה ארבעה כיולי בסיס לבחירה בהתאם למצבי הנהיגה הנבחרים – ECO, Comfort, Normal ו-Sport. אלה כמובן משפיעים גם על תגבור גלגל ההגה, תגובת המצערת, פעולת תיבת ההילוכים ועוד.

המערכת השנייה, DS DRIVER ATTENTION MONITORING – בקרת ערנות נהג מוסיפה על שלל המערכות האקטיביות למניעת תאונה גם את הפיקוח על הגורם האנושי שמאחורי ההגה במטרה למנוע תאונות, כבר עם הופעת הסימנים הראשונים. מערכת זו, מנטרת את מיקומו של הרכב בכביש ואת פעולות ההיגוי ובאמצעות חיישני אינפרה-אדום, סורקים בכל עת את פני הנהג, מהירות המצמוץ והאישונים מתוך המטרה לוודא שתשומת ליבו אכן מופנית אל הנעשה לפנים, וכן כדי לזהות סימנים ראשונים של עייפות (מצמוץ איטי, הסטת ראש וכו’). במקרים בהם הנהג מפנה את מבטו לזמן ממושך מהנעשה בדרך או מראה סימני עייפות, תישמע התרעה קולית ויופיע חיווי בלוח המחוונים אשר יתריע בפני הנהג על הסכנה.

המערכת השלישית הנה DS CONNECTED PILOT הכוללת בקרת שיוט אדפטיבית, אשר לא רק “יודעת” להתאים את מהירות נסיעת ה- DS 7 CROSSBACK ביחס אל התנועה שלפניו, עד עצירה וכו’ בהתאם, אלא אף למקם את הרכב בתוך נתיב הנסיעה (באמצעות מערכת למניעת הסטייה מנתיב הנסיעה), אם זה לימינו או לשמאלו במטרה למקסם את הבטיחות של נוסעי הרכב והסובבים אותו. למשל, במידה והמערכת מזהה רוכבי אופניים בצדו הימני של הכביש, בקרת השיוט האדפטיבית תסיט את ה-DS 7 CROSSBACK אל צדו השמאלי של נתיב הנסיעה כדי להוסיף מרחב ביטחון בין הרכב לבין הרוכבים בשוליים.

המערכת הרביעית,DS ACTIVE LED VISIONיחידות תאורה אקטיביות בעלות שישה מצבי תאורה. מערכת זו מסוגלת להאיר את הדרך מלפנים בהתאם לתנאי הסביבה – מיקום הרכב בנתיב ובכביש (בכביש רב נתיבי למשל), להאיר לתוך פניות, למנוע סנוור כלי רכב מלפנים, וכמובן כל זאת גם בהתאם לתנאי מזג האוויר והראות באופן אוטומטי.

המערכת החמישית, DS NIGHT VISION – מערכת לראיית לילה. מערכת זו מבוססת מצלמת אינפרה-אדום אשר סורקת את הדרך מלפנים בכל תנאי ראות ומזג אוויר ומסוגלת להבחין בעצמים, הולכי רגל, רוכבי אופניים וכו’ בטווח גודל יותר משדה הראיה של נהג הרכב – עד 100 מטר קדימה. במקרה של זיהוי, מערכת זו תשמיע התרעה קולית וחזותית ואף תמנע באמצעות בלימה אקטיבית, מקרה של פגיעה ודריסה.

DS-7

צילום: יצרן

אבזור

ה- DS 7 תציע שתי רמות אבזור – SO CHIC ו-GRAND CHIC ועליהן תתווספנה שלוש חבילות גימור פנים Inspiration.

רמת האבזור SO CHIC תציע: גג שמש פנוראמי, מערכת מולטימדיה עם מסך מגע 8 אינץ’, טעינה אלחוטית לטלפון, מושבים קדמיים מתכווננים חשמלית,  כניסה והתנעה ללא מפתח, דלת תא מטען חשמלית עם פתיחה בהינף רגל, בקרת אקלים דו-אזורית, לוח מחוונים דיגיטאלי 12.3 אינץ’, חישוקי 19 אינץ’, מערכת מתלים אקטיבית עם סריקת הדרך, תאורת אווירה הפנימית ועוד.

מפרט הבטיחות ברמת SO CHIC יכלול: מערכת אקטיבית למניעת סטייה מנתיב הנסיעה כולל מיקום בתוך נתיב הנסיעה, זיהוי עצמים בשטח מת ותיקון אקטיבי, בקרת ערנות נהג, מערכת לזיהוי תמרורים ושלטים, בלימה אקטיבית 140-0 קמ”ש, בקרת שיוט אדפטיבית, חיישני חניה קדמיים ואחוריים, מצלמת חניה אחורית, 8 כריות אוויר, משענות ראש אקטיביות, מערכת לניטור לחץ אוויר בצמיגים ועוגני איזופיקס למושבי ילדים.

רמת GRAND CHIC תוסיף על כל אלה מסך מגע 12 אינץ’, מערכת שמע מבית FOCAL עם 14 רמקולים וסאב-וופר, ידיות דלתות כרום מוארות, יחידות תאורת LED אקטיביות, תאורת אווירת פנים ב-8 גוונים, חלונות כהים ועוד. מפרט הבטיחות יוסיף מערכת להתרעה מפני עייפות נהג מבוססת מצלמת אינפרה-אדום, חבילת ראיית לילה ומצלמת חניה היקפית 360 מעלות.

DS-7

צילום: יצרן

 

מחירים:

2.0 BlueHDi  ברמת SO CHIC עם חבילת Inspiration Line PERFORMANCE מחיר  239,900 שקל

2.0 BlueHDi  ברמת SO CHIC עם חבילת Inspiration RIVOLI  מחיר 259,900 שקל

2.0 BlueHDi  ברמת GRAND CHIC עם חבילת inspiration RIVOLI  מחיר 283,400 שקל

2.0 BlueHDi  ברמת GRAND CHIC עם חבילת Inspiration  OPERA  מחיר 297,400 שקל