מאזדה 6 וואגון סטיישן מבחן דרכים

מאזדה 6 ואגון היא הגרסה המועדפת במשפחת ה-6: יפה יותר, שימושית יותר ובנאלית פחות


מאת: יואב קווה, 21/01/2013

הגרסה השימושית יותר של מאזדה 6 החדשה היא גם היפה יותר. מכסה מנוע ארוך בשילוב מרכב מקוצר (6.5 ס"מ פחות ממאזדה 6 סדאן) יוצרים פרופורציה כוחנית מוצלחת.

הסטיישן, כלומר ואגון, הוא הגרסה של מאזדה 6 שפוזלת יותר לאירופה ופחות לארה"ב. האירופים מעדיפים מכוניות קצרות יותר עם חמש דלתות, ולא סדאן ארבע דלתות. באירופה ובארה"ב מתומחרים בדרך כלל דגמי הסטיישן מעט גבוה יותר מהסדאן. בישראל נוקט היבואן, דלק מוטורס, במדיניות של מחיר זהה לסדאן ולסטיישן – וכך קורה גם בדגמי פורד, פוקוס ומונדיאו, שהוא משווק. מדיניות מחירים זו היא אחת הסיבות לכך שאנחנו רואים הרבה יותר סטיישנים מבעבר.

המנוע של הוואגון זהה לסדאן: בנזין, 2.0 ליטרים, 155 כ"ס, מסדרת ה"סקיי אקטיב" שהופיעה לראשונה במאזדה CX5. המנוע הזה מספק ביצועים טובים לצד צריכת דלק שפויה – 12 ק"מ לליטר בנסיעת המבחן. המכונית מצוידת במנגנון "עצור וסע" שמכבה את המנוע בעצירות ומניע אותו שוב מיד כשעוזבים את דוושת הבלם.

נוחות הנסיעה טובה. מאזדה 6 החדשה היא מכונית הרבה יותר נעימה ו"אירופית" מהדגם שהחליפה. המנוע שקט, רעשי הרוח מינימליים ואל המרכב חודר רק מעט רעש צמיגים. תא המטען הוא בנפח של 451 ליטר – בסך הכל 13 ליטר יותר מתא המטען הנפרד של מאזדה 6 סדאן. הסיבה לכך היא שהמרכב המקוצר ושיקולי עיצוב הקטינו את תא המטען. בנוסף, מדידת הנפח היא לא עד גובה התקרה. מצד שני, ניתן לקפל את המושב האחורי ולקפוץ בבת אחת לנפח של כמעט 1,600 ליטרים.

מאזדה 6 ואגון מצטיינת בגימור ואבזור. הגימור מלוטש וברמה גבוהה. האבזור שופע וכולל: בקרת אקלים מפוצלת עם פתחי מיזוג מאחור, בקרת אקלים, מסך מגע, דיבורית בלוטות', חיישני חניה מלפנים ומאחור עם מצלמה, כניסה והתנעה ללא מפתח.

בשורה התחתונה: מאזדה 6 ואגון היא הגרסה המועדפת במשפחת ה-6: יפה יותר, שימושית יותר ובנאלית פחות.