סוזוקי סוויפט מבחן דרכים

יותר יבואני רכב מביאים לכאן גרסאות ידניות מוזלות; צריכת הדלק כפי שנמדדה בנסיעת המבחן היא 15 ק"מ לליטר


מאת: יואב קווה, 20/06/2012
סוזוקי סוויפט
סוזוקי סוויפט
סוזוקי סוויפט
סוזוקי סוויפט
 
 

צילום: דודו בכר

המחירים המשתוללים של הדלק עושים את שלהם – יותר אנשים קונים מכוניות עם תיבת הילוכים ידנית, ולכן יותר יבואני רכב מביאים לכאן גרסאות ידניות מוזלות. עכשיו התור של סוזוקי סוויפט.

מחיר הגרסה הידנית הוא 77 אלף שקל – זאת בהשוואה ל-100 אלף שקל עבור הגרסה האוטומטית. אז האם כדאי לבחוש קצת בהילוכים ולחסוך 23 אלף שקל?

המנוע הוא בנפח 1.25 ליטרים, ההספק המרבי הוא 94 כ”ס. סוזוקי סוויפט אינה המכונית המהירה ביותר אבל היא מספיק זריזה לכל כביש ולכל נסיעה חוקית בארץ. צריכת הדלק לטענת היצרן מסתכמת ב-20 ק”מ לליטר. היצרן אולי קצת אופטימי. צריכת הדלק כפי שנמדדה בנסיעת המבחן היא 15 ק”מ לליטר – נתון יפה בפני עצמו.

בית משפט על גלגלים: פרטי הרכב

הדור הנוכחי של סוזוקי סוויפט הושק בשנת 2010. הדור הקודם היא דומה מאוד בעיצוב שלו והכיל מנוע מיושן ובזבזן יחסית בנפח 1.5 ליטרים. המנוע החדש הוא גם נעים יותר, זריז יותר וחסכוני יותר.

סוזוקי סוויפט מרווחת ומספיקה לארבעה מבוגרים. תא המטען בנפח סביר. איכות הגימור והבנייה טובה. נוחות הנסיעה משביעת רצון. אפשר לשער בקלות שהמכונית הזאת – כמו שהוכיח הדור הקודם של סוויפט – תחזיק מעמד שנים ארוכות וקילומטרים רבים. בנוסף, רמת הבטיחות גבוהה, סוויפט השיגה ציון של חמישה כוכבים במבחן הריסוק ומצוידת ב-7 כריות אוויר.

גזר דין: 4 וחצי כוכבים

ב-77 אלף שקל מדובר בתמורה מצוינת למחיר. סוזוקי סוויפט מספקת חבילה מוצלחת, ביצועים טובים, צריכת דלק חסכונית, בטיחות ומוניטין של אמינות. אז מה אם יש רק שני חלונות חשמל?

מתחרות עיקריות:

פורד פיאסטה, פיאט פונטו, סקודה פאביה, רנו קליאו, סיאט איביזה, ניסאן מייקרה, קיה ריו, אופל קורסה.

לחצו על הקישור למעבר >> חוות דעת סוזוקי סוויפט