פולקסווגן גולף TSI – מבחן דרכים

גולף החדשה. מצוינת, למרות המחסור באבזור. פולקסווגן גולף החדשה. רק חדי עין יבחינו שמדובר במכונית חדשה. העיצוב שמרני, המכונית מצוינת


מאת: יואב קווה, 21/07/2007

גולף. העיצוב שמרני, המכונית מצויינת

״זה לא נראה כמו רכב חדש״, אמר השכן שלי למראה הפולקסווגן גולף 2013. ואמנם הדור החדש של הגולף נראה דומה מאוד לדור הקודם, שבפני עצמו נראה דומה לזה שקדם לו וכך הלאה. שבעה דורות של גולף עברו מאז 1979. המכונית לא השתנתה באופן מהותי. הארכיטקטורה זהה – משפחתית קומפקטית, חמש דלתות הצ׳בק עם קורה שלישית (קורה c) רחבה במיוחד. בפולקסווגן משפרים את הגולף בעקביות ובצעדים מחושבים ונזהרים שלא לעשות מהפכות. גולף זה אייקון ועל אייקונים צריך לשמור.

אז הגולף החדשה דומה חיצונית לזאת היוצאת ובכל זאת יש כמה הבדלים. החרטום וקווי המתאר חדים ורזים יותר, משדרים תכליתיות ואיכות. פנים המכונית ממשיך בהתאם בקו פשוט, ישיר ולא מתחנף. הגולף היא מכונית לא נוצצת. זוהי אנטיתזה למכוניות הקוריאניות.

התחושות שמתקבלות בזמן נהיגה תואמות את הקו העיצובי. המכונית מהודקת ומלוטשת למשעי. התחושה הזאת מתקבלת הן במכניקה – תגובת מנוע ותיבת הילוכים – והם במכלולי השלדה – הגה ומתלים. הכל עובד מדויק מאוד, מלוטש, חלק אבל לא חלק מדי, כלומר לא מרחף ומנותק. נוחות הנסיעה טובה מאוד. בידוד הרעשים ברמה גבוהה. מרחב הפנים טוב מאוד אבל קחו בחשבון שתא המטען לא גדול במיוחד.

כיום משווקת הגולף בישראל בשני מנועים, שניהם בנזין עם טורבו: 1.2 ליטרים או 1.4 ליטרים. מכונית המבחן שקיבלנו מצוידת במנוע הקטן יותר – 1.2 ליטרים, 105 כ״ס. המנוע הזה מצוין ובשום מצב לא תחושו מחסור בכוח. תיבת ההילוכים הרובוטית כפולת המצמדים (DSG) פועלת היטב. הביצועים מצוינים וצריכת הדלק נמוכה – 14 קילומטרים לליטר בפועל. המחיר של הגרסה הבסיסית הוא 130 אלף שקל. לכאורה מחיר זול ביחס למותג גולף – יקר רק בכ-5,000 שקל בהשוואה למתחרות כמו פורד פוקוס ואופל אסטרה אבל צריך לקחת בחשבון שהמכונית משווקת כמעט עירומה מאבזור: גולף 1.2 ליטרים לא מצוידת בשליטה מההגה על מערכת השמע, אין חיבורי בלוטות, אין חיישני גשם ולא חיישני תאורה, אין חישוקי סגסוגת, אין כיסי אחסון בגב המושבים ואפילו אין שקע USB. מה שיש זה מסך מגע קטנטן, בקרת אקלים מפוצלת עם פתחי מיזוג מאחור, בלם  יד אלקטרוני (מאוד שימושי!) ובעיקר יש את המותג גולף – מותג חוצה גבולות ומעמדות, מותג שהולם היטב סטודנטית צעירה, איש עסקים בן 45 וזוג פנסיונרים. גולף היה ונשאר מותג חזק שלמעשה יכול לחיות היטב בפני עצמו גם ללא הקידומת פולקסווגן.

פולקסווגן גולף TSI – מבחן דרכים הנתונים שצריך לדעת:

כללי:

שם גרסה: Trendline DSG TSI
מחיר: 129,900 שקל
שנת מודל: 2019
מס' דלתות: 5
מקומות ישיבה: 5

מנוע והילוכים:

הנעה: קדמית
תיבת הילוכים: אוט'-רובוטי מצמד כפול, 7 הילוכים
מנוע: בנזין - טורבו, 3 בוכנות
נפח: 999 סמ"ק
הספק מירבי: 115 כ"ס ב-5,000-5,500 סל"ד
מומנט מירבי: 20.4 קג"מ ב- 2,000-3,500 סל"ד

צריכת דלק וביצועים:

מהירות מירבית: 198 קמ"ש
תאוצה ל- 100 קמ"ש: 9.8 שניות
צריכת דלק - נתוני יצרן: 20.8 ק"מ לליטר
זיהום אויר:
 
 

בטיחות:

כריות אוויר: 7
בקרת יציבות אלקטרונית: יש
מבחן ריסוק:

מימדים:

אורך: 425.8 ס"מ
רוחב: 179.0 ס"מ
גובה: 143.7 ס"מ
בסיס גלגלים: 262.0 ס"מ
משקל עצמי: 1,265 ק"ג
מידות צמיגים: 205/55/16
נפח תא מטען: 380 ליטרים

אבזור כלול במחיר הרכב:

מולטימדיה: מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך מגע בגודל 8 אינץ', שליטה מגלגל ההגה, חיבור בלוטות', USB ו-AUX, צימוד apple carplay ו-Android Auto, דיבורית בלוטות.

בתוך הרכב: בקרת אקלים מפוצלת, פתחי יציאת מזגן למושב האחורי, בקרת שיוט אדפטיבית, הגה ידית הילוכים ובלם יד מצופים עור, חיישני אורות, חיישני גשם.

בטיחות: התרעת התנגשות, בלימה אוטונומית בחירום, התרעה ותיקון סטייה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית התרעה על עייפות נהג, ניטור לחץ אוויר בצמיגים.

מחוץ לרכב: תאורת יום LED, פנסי ערפל, מראות צד מתקפלות חשמלית.

.