פולקסווגן חיפושית – מבחן דרכים

לא הייתה לי חיפושית. אף פעם. ולא תהיה! שלא תבינו אותי לא נכון, אני אוהב חיפושיות


מאת: בוריס קושניר, 02/08/2014

פולקסווגן חיפושית החדשה

חיפושית 2014 / צילומים: יואב קווה

לא הייתה לי חיפושית. ואף פעם לא תהיה לי!  שלא תבינו אותי לא נכון, אני אוהב  חיפושיות. דורות רבים חלפו מאז שהיא הומצאה, היא עדיין איתנו והיא לא מוותרת. זה כבר הישג. היום אנחנו נבדוק  את המהדורה החדשה ביותר – זאת אומרת המהדורה החדשה ביותר שהגיעה לארץ. החיפושית שלפניכם משווקת בעולם כבר משנת 2011, אלינו היא הגיעה רק לאחרונה. למה? ככה.

 זה הניסיון השני של היצרנית להחיות את החיפושית המיתולוגית. הניסיון הראשון (1998-2011) התחיל בהתלהבות והתרסק מהר מאוד. עברו כמה שנים, הגרמנים החזירו אותה לשולחן המנתחים, מתחו קצת לאורך, ליטשו קצת את העיצוב ואת השלדה והכניסו מתחת למכסה (הקדמי, ברור) מנועי טורבו חדישים. התוצאה, לפחות מבחוץ, נראית יותר מוצלחת מהקודמת. בואו נגיד כך, זאת הפולקסווגן המתוקה ביותר שיש היום.

 סחטיין על העיצוב. שתי דלתות, גג נמוך, חיוך סימפטי מלפנים ותא מטען שמשתפל לאחור בזווית שמזכירה פורשה 911. החיפושית (האדומה!) עוצרת מבטים של עוברים ושבים, במיוחד עוברות ושבות. היא נראית מגניבה וצעירה אבל לא עממית. זה בדיוק מה שהיא אמורה לשדר. בנות, אל תתנו לה להסתובב לבד!

  אלף מאתיים מגובה טורבו וגיר בן שבעה הילוכים של פולקסווגן זה דבר מצוין. יש רעידה קטנה ביציאה מהמקום, אבל זה זניח. אפשר לחיות עם זה. הביצועים מצוינים והיא לא חסכונית כמו שאפשר לחשוב או לקוות ממנוע כזה. צריכת הדלק האמיתית בפועל היא 12-13 ק”מ לליטר. האמת, קשה לנסוע איתה ממש לאט. 

VW NEW BEETLE (9)

 אתם לא תשמעו שום צליל מיוחד שיוצא מצינור פליטה. אתם לא תרגישו שהגה מכיול באופן מיוחד כזה או אחר. זה פשוט הגה. ובכלל, הריפוד האפור שמכסה את הכסאות הוא בסיסי ופשוט. וזה של התקרה אפור עוד יותר. מה הם רצו להזכיר לנו? שחיפושית המקורית הייתה פשוטה ובסיסית? אני מצטער, האוטו הזה לא מצליח ללחוץ לי על שום נקודה נוסטלגית. ציפיתי לצליל, קיוויתי לתחושה של פעם, כמו בפיאט 500 למשל. מה שכן, בידוד תא נוסעים הוא מוצלח והפלסטיקים לא מקרקשים. מצד שני הם לא מעודנים ורכים כמו בגולף. מערכת השמע מפיקה צליל נחמד. אבל איפה כניסת USB? משהו שכח לחבר USB. לפחות יש כאן מסך טאצ’ עם waze והעלמה שלנו לא תלך לאיבוד בכרך הגדול.

 וההגה? הוא  חתוך מלמטה כמו נלקח ממכונית ספורט. קריצה לבת דודה GTI? אולי לבת דודה הרחוקה, פורשה?

 זאת חיפושית והיא יושבת על פלטפורמה של גולף מדור ישן. היא מרווחת יותר מהדור הקודם של החיפושית אבל היא עדיין צפופה מאחור. אז איפה מסתתרת החיפושית השימושית העממית של פעם? אולי מאחורי הכיתוב “BEETLE” על הדשבורד?  אולי מתחת למכסה תא מטען, ששם בעבר הסתתר מנוע “אלף שלוש מאות”? אולי. תא המטען הפעם הוא בנפח יפה ושימושי. גם המחיר זחל קצת לכיוון העם. זה לא 160 אלף שקל כמו פעם, זה רק 135 אלף. גם לא עממי במיוחד.

 החיפושית החדשה. סיכום

 החדשה יותר טובה מהקודמת, זה בטוח. היא מעוצבת יותר, מקורית יותר, מתנהגת על הכביש הרבה יותר טוב וגם שימושית יותר. והיא אפילו זולה יותר. אבל לי אף פעם לא תהיה חיפושית חדשה. אני פשוט לא קהל היעד שלה. אני בן. אז באיזה צבע לארוז לך את החיפושית, גברתי?

בוריס קושנר חיפושית החדשה
גם כאן לא מצאתי

קושניר חיפושית החדשה
המחבר מחפש את המנוע

פולקסווגן חיפושית – מבחן דרכים הנתונים שצריך לדעת:

כללי:

שם גרסה: 1.2 DSG Beetle
מחיר: 134,900 שקל
שנת מודל: 2018
מס' דלתות: 3
מקומות ישיבה: 2+2

מנוע והילוכים:

הנעה: קדמית
תיבת הילוכים: אוט'-רובוטי מצמד כפול, 7 הילוכים
מנוע: בנזין - טורבו, 4 בוכנות
נפח: 1,197 סמ"ק
הספק מירבי: 105 כ"ס ב-5,000 סל"ד
מומנט מירבי: 17.8 קג"מ ב- 1,400 סל"ד

צריכת דלק וביצועים:

מהירות מירבית: 180 קמ"ש
תאוצה ל- 100 קמ"ש: 10.9 שניות
צריכת דלק - נתוני יצרן: 16.9 ק"מ לליטר
צריכת דלק - אמיתית: 12 ק"מ לליטר
 

בטיחות:

כריות אוויר: 6
בקרת יציבות אלקטרונית: יש
מבחן ריסוק:

מימדים:

אורך: 427.8 ס"מ
רוחב: 180.8 ס"מ
גובה: 148.6 ס"מ
בסיס גלגלים: 253.7 ס"מ
משקל עצמי: 1.297 ק"ג
מידות צמיגים: 60/215/16
נפח תא מטען: 310 ליטרים

אבזור כלול במחיר הרכב:

מערכת שמע מקורית, תפעול מגלגל ההגה, בקרת אקלים מפוצלת, בקרת שיוט, מחשב דרך, פנסי ערפל.

.